ziedo

NSUS labdarības biedrību uzrunāja SAC Zemgale direktors Alvars Šteinbergs. Alvaram jau kādu laiku ir ideja par "citas" atmosfēras radīšanu Demences nodaļā, kas tur mītošajiem cilvēkiem sniegtu jaukāku vidi, labākas sajūtas. Ideja ir lieliska un tieši tāpēc NSUS biedrība iesaistās, lai palīdzētu to realizēt.

Uzrunāju māksliniekus un mākslinieces, kuri labprāt ieguldītu savu artavu (bez atlīdzības vai simbolisku atlīdzību) šajā sociālajā projektā un padarītu vidi skaistāku, krāsaināku, iztēles un lielisku sajūtu pilnāku un kurā Demences nodaļas iemītnieki sajustos pēc iespējas labāk. Nepieciešams apgleznot gaiteņa sienas, durvis - izveidojot reālas Ielas sajūtu. Ir iespējams, ka projekta gaitā radīsies vēl kādas papildus idejas, kā padarīt lieliskāku šo vidi. Un tas viss notiks sadarbībā ar mākslinieku, kurš būs gatavs iesaistīties šajā sociālajā projektā un ieguldīt savu artavu par labu citiem cilvēkiem, kuriem tas šobrīd visvairāk nepieciešams ikdienā.

Par materiālu iegādi, kas nepieciešams šī projekta realizēšanai (krāsas, otas, utt.), parūpēsies sociālā aprūpes centra direktors Alvars (SAC Zemgale), kā arī iespēju robežās NSUS biedrība un tiks piesaistīti sponsori. Viss projekts notiks pa posmiem - durvis un laukums starp tām un tad nākamais, tāds pats posms. Rezultātā visam jābūt gaišam, pozitīvu krāsu pilnam, labas sajūtas raisošam.

Ja šis sociālais projekts Tevi uzrunāja un vēlies piedalīties, iesūti savu ziņu uz Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. vai sazinies 26667444.

 

Kas ir Demence?
Smadzeņu darbības traucējumi, kas izsauc neatgriezeniskus, pieaugošus un daudzpusīgus kognitīvo jeb prāta funkciju traucējumus, kuru rezultātā rodas atmiņas, valodas, vizuāli  telpiskās izjūtas, prasmju un spriešanas spēju izmaiņas. Kognitīvie traucējumi sākotnēji ir viegli un var tikt sajaukti ar normālu novecošanas procesu. Taču ar laiku tie var kļūt smagāki un kombinēties ar dažādas intensitātes personības un uzvedības izmaiņām, ierobežojot un apgrūtinot ikdienas aktivitātes, salīdzinājumā ar iepriekšējo dzīves periodu. Biežākie  demences veidi ir Alcheimera slimība un smadzeņu asinsrites traucējumu izraisīta jeb vaskulāra demence. Psihes funkciju  izmaiņas visbiežāk ir neatgriezeniskas, bet, saņemot ārstēšanu, ir  iespējams palēnināt psihes funkciju pavājināšanos un kontrolēt slimības simptomus.

 

Līga Uzulniece
NSUS biedrības vadītāja

Lai piedalītos šajā projektā, būs nepieciešams sertifikāts par veikto vakcināciju pret Covid-19.

Patreiz izskatās šādi:

WhatsApp Image 2021 11 01 at 15.14.31

 

Ļoti vēlamies šādi (idejiski līdzīgi)

Memory Care Centre Kilcolgan nursing home decor