T.: +371 26667444

NSUS biedrība 18.12.2022. dāvināja pasākumu, kurā ar Biedrības Maigais Suns jaukajiem suņiem - Fortūnu (8 gadi) un Pepiju (2 gadi) tikās Latvijas SOS bērnu ciematu asociācijas Rīgas SOS ģimeņu atbalsta centra redzeslokā esošās ģimenes, tajā skaitā bērni ar īpašām vajadzībām, lai uzlabotu noskaņojumu, saņemtu uzmundrinājumu, "ieslēgtu" atvesaļošanās procesu un vienkārši pavadītu jauki laiku kopā.

Pirmā tikšanās vienmēr ir ar bijību, neziņu, pastiprinātu uzmanību, bet jau ar nākamajām minūtēm bērni atraisās, iesaistās un tuvojās suņu meitenēm. Saskarsme ar Kanisterapijas suņiem ir mīļa, patīkama, bez uztraukuma, ar labsajūtu, tieši tas, kas nepieciešams ne tikai šiem bērniem, bet arī mums ikdienā.

Pirmā, kas satika suņu meitenes, bija paša ciemata Rīgas SOS ģimeņu atbalsta centra darbinieku komanda un bija liela sajūsma par šo tikšanos. Mīlestība plūda no visiem - no komandas un arī no suņu meitenēm. Gaisā virmoja pozitīva enerģija un tieši tas taču mums visiem ir tik ļoti nepieciešams.

suns09

Kinologs Viktors Mucenieks atbildēja uz visiem interesējošiem jautājumiem un tādejādi dalībnieki uzzināja ļoti daudz jaunas un noderīgas informācijas. Gan par suņu kopšanu, barošanu, audzināšanu, kā arī vēstures stāstus, kā notika pirmā tikšanās ar kanisterapijas suņiem Viktora pieredzē.

Telpā, ar katru brīdi, palika arvien siltāk, mājīgāk, gaisā virmoja mīlestības enerģija, jo cilvēki to dāvināja suņiem un suņi cilvēkiem. Katrs ieguva kripatiņu mīlestības un labsajūtas un uz brīdi varēja aizmirsties par ikdienas rūpēm.

 

Kanisterapija: to var izmantot sociālu iemaņu un fiziska stāvokļa uzlabošanai, tāpat arī kustību traucējumu uzlabošanai. Suns darbojas kā motivators un galvenais komunikācijas objekts, visa darbība tiek vērsta uz suni. Ļoti bieži cilvēkiem nav motivācijas, piemēram, darboties pie fizioterapeita – tas šķiet grūti, garlaicīgi. Savukārt, ja viņam vingrojot jācilā kāja pāri sunim, nevis vienkārši augšā – lejā, tad motivācija ir pilnīgi cita. Suns nenosodīs, neteiks neko pretī, neskatīties uz cilvēku ar žēlumu vai vēl kā citādi. Gan bērniem, gan pieaugušajiem ir vieglāk atraisīties komunikācijai un darīt lietas, reizēm to pat neapzinoties. Toties ar lielāku motivāciju viņš izdara vairāk, līdz ar to ir arī labāks rezultāts.

 

Liels paldies Viktoram Muceniekam par iespēju tikties ar Suņu meitenēm!
Liels paldies par sadarbību Latvijas SOS bērnu ciematu asociācijas komandai!

Viss izdevās!

 

Līga Uzulniece
NSUS biedrības vadītāja

Bilžu publicēšana saskaņota ar bērnu vecākiem un SOS bērnu ciemata komandu.

suns01

suns02

suns03

suns04

suns05

suns06

suns07

suns08