T.: +371 26667444

"Klientiem bija ļoti interesanti darboties ar gaismas galdiem, smiltīm un figūriņām. Efekts tiešām ir ļoti nomierinošs un labsajūtu veicinošs." - tā raksta SAC Ziedugravas sociālā darbiniece Hedviga Upīte

Jūlija mēnesī, pateicoties finansējumam, bija iespēja iegādāties gaismas galdus un dzīvnieku figūriņas, lai ar to ikdienā varētu darboties SAC Ziedugravas demences nodaļas iemītnieki.

Prieks, ka NSUS Finanšu Fonda ietvaros tādas iespējas ir un varam atbalstīt tos cilvēkus,
kuriem tas ikdienā visvairāk nepieciešams.

 

 

Pateicoties CAF finansējumam, tas mums ir izdevies.

ENG: In the month of July, thanks to the funding, it was possible to buy light tables and animal figurines so that the residents of SAC Ziedugrava demebce department could use them on a daily basis.

Kas ir demence?
Smadzeņu darbības traucējumi, kas izsauc neatgriezeniskus, pieaugošus un daudzpusīgus kognitīvo jeb prāta funkciju traucējumus, kuru rezultātā rodas atmiņas, valodas, vizuāli telpiskās izjūtas, prasmju un spriešanas spēju izmaiņas. Kognitīvie traucējumi sākotnēji ir viegli un var tikt sajaukti ar normālu novecošanas procesu. Taču ar laiku tie var kļūt smagāki un kombinēties ar dažādas intensitātes personības un uzvedības izmaiņām, ierobežojot un apgrūtinot ikdienas aktivitātes, salīdzinājumā ar iepriekšējo dzīves periodu. Biežākie demences veidi ir  Alcheimera slimība un smadzeņu asinsrites traucējumu izraisīta jeb vaskulāra demence. Psihes funkciju izmaiņas visbiežāk ir neatgriezeniskas, bet, saņemot ārstēšanu, ir iespējams  palēnināt psihes funkciju pavājināšanos un kontrolēt slimības simptomus.

Līga Uzulniece
NSUS biedrības vadītāja

Ziedojuma vērtība 412,66 EUR

2

3

4

5

6