T.: +371 26667444

    Mūzika ir dvēseles valoda. Valoda, kura uzrunā, dziedē, priecē, ļauj dvēselei veldzēties. Mūzika spēj uzburt tik daudz dažādu emociju. Tā spēj izstarot prieku, bēdas, spēj aizdzīt nogurumu.

    NSUS biedrībā ir izveidots jauns labdarības projekts "Mūzikas skaņas, Tavai dvēselei", kura ietvaros dažādi mūziķi, kuri spēlē dažādus instrumentus (klavieres, flautu, saksafonu, kontabasu, vijoli, un citus), apciemos aprūpes centrus, pansionātus, vecoļaužu mājas visā Latvijā un dalīties savā mūzikā, sava mūzikas instrumenta spēlē. Šajā projektā aicināti piedalīties arī mūzikas skolu audzēkņi un dažādi kolektīvi/grupas.
    Centru iemītnieki ar prieku sagaidītu pie sevis ciemos dažādu instrumentu pavēlniekus un pavadītu kopā laiku, klausoties muzikas skaņās. Mūzika šiem cilvēkiem ir ļoti nepieciešama, jo tā dziedē un ļauj aizmirsties.

    Ja arī Tu spēlē kādu no instrumentiem un esi gatavs doties ciemos uz kādu no Latvijas centriem, labdarības projekta ietvaros, lai iepriecinātu, dari zināmu un izdzīvosim šo dienu tieši Tavas mūzikas pavadībā.

    Plānotie pasākumi:
1. SAC "Zemgale" 26.07.2018. pl.: 14:00 - STĀSTS
2. Ķekavas SAC 23.09.2018. pl.: 10:00 - STĀSTS
3. SAC "Zemgale" 24.10.2018. pl.: 10:00 - STĀSTS
4. SAC Stella Maris 25.11.2018. Pl.: 10:00 - STĀSTS
5.  ...

NSUS labdarības biedrību ir uzrunājuši:

* Eduards Grieznis
    Pianists Eduards Grieznis pieredzi smēlies Londonā, uzstājoties viesnīcās (The Midland Hotel un Corus Hotel Hyde Park), Daugavas Vanagos, solokoncertos Little Crosby Hall zālē Liverpūlē un Mančestrā, Ādažu, Jaunolaines un Iļģuciema k/c, Durbes Pilī, kā arī daudzos citos dažāda veida pasākumos. Mūziķa gaitas pianists uzsācis 9 gadu vecumā. Daudzu gadu laikā uzkrājis pieredzi kā solists un kamermūziķis dažādos sastāvos, kā arī ieguvis vairākas pirmās vietas un godalgas nacionāla un starptautiska mēroga konkursos. Eduards tiek bieži aicināts uzstāties dažāda satura pasākumos.
Pateicoties Eduarda spējām brīvi improvizēt pie klavierēm, viņa repertuārs ir ļoti plašs - tas sevī ietver skaņdarbus no akadēmiskās mūzikas krājumiem, mūsdienu mūziku, ieskaitot tādus žanrus kā džezs un atpazīstamākā populārā mūzika. Eduards savās programmās labprāt iekļauj latviešu pazīstamākās melodijas, piemēram, tautā ļoti iemīļotā Maestro R. Paula mūziku.

* Karlīnas vijoles un alta spēles studija "Vijolīte"
    Par mūziķi Karlīnu Īvāni un viņas vadīto vijoles un alta spēles studiju “Vijolīte”
Karlīna Īvāne profesionālo akadēmisko izglītību vijoles un alta spēlē ir ieguvusi Itālijā – Veronas konservatorijā, Vācijā – Vircburgas mūzikas augstskolā un Latvijā – Jāzepa Vītola Mūzikas akadēmijā. Savukārt sadarbībā ar Starptautiskās viola d’amore biedrības (International Viola d’amore Society) ievērojamiem mūziķiem Karlīna apguvusi arī retā, vēlajā baroka laikā dzimušā instrumenta – viola d’amore jeb mīlestības vijoles spēli (tam ir 7 spēlējamas un tikpat daudz rezonējošas stīgas, tātad kopā – 14 stīgu!). Gan kā vijolniece, gan kā altiste Karlīna ir spēlējusi dažādos Eiropas profesionālajos orķestros, piemēram, I Virtuosi Italiani (Itālija), Orchestra della Svizzera italiana (Šveice), RTÉ Concert Orchestra (Īrija), Die Nürnberger Symphoniker (Vācija), Orquesta Sinfónica de la Región de Murcia (Spānija). Pēc septiņus ar pusi ilgas prombūtnes atgriežoties Latvijā, Karlīna ir strādājusi kā altu grupas otrā koncertmeistare Liepājas Simfoniskajā orķestrī, spēlējusi baroka altu orķestrī Collegium Musicum Riga, kā arī bijusi altiste Liepājas stīgu kvartetā, kurš 2013. gadā tika atzīts par labāko kvartetu Pirmajā Baltijas valstu stīgu kvartetu konkursā. Karlīna ir uzstājusies arī kā soliste ar orķestri, piemēram, ar Kauņas simfonisko orķestri, Veronas operas orķestri, Ansbahas kamerorķestri “K. Lieb Kammerochester” un Liepājas simfonisko orķestri.
    Vijoles un alta spēles studiju “Vijolīte” Karlīna Īvāne nodibināja 2015. gadā Salaspilī, vēloties bagātīgajā profesionālajā pieredzē dalīties ar nākamo paaudzi. Studijā līdz šim mācās vai ir mācījušies ne tikai salaspilieši, bet arī spēlētgribētāji no dažādākajām Latvijas pilsētām – tostarp Rīgas, Ogres, Ķekavas, Olaines, Ikšķiles, Skrīveriem, Jelgavas, kā arī retums nav audzēkņi no citām pasaules valstīm, kuri slīpē savas prasmes studijā, viesojoties Latvijā skolas brīvlaikos. Studijai uzsākot darbību, tajā mācījās 6 audzēkņi, bet nu jau to skaits pastāvīgi ir ap trejiem desmitiem. Studijas nepilnos trīs pastāvēšanas gados audzēkņi ir guvuši vietēja un starptautiska mēroga panākumus dažādos mūzikas konkursos, bet galvenokārt – plašu pieredzi, regulāri koncertējot daudzviet Latvijā (kopā jau var saskaitīt vismaz ap 30 koncertu!) – Salaspilī, Rīgā, Lēdmanē, Jelgavā, Bebrenē – baznīcās, muzejos, bibliotēkās, muižās u.c. Cita starpā var izcelt Ineses Zanderes “Pasakas par mūzikas instrumentu karaļvalsti” izrādīšanu ar pašas dzejnieces piedalīšanos Jelgavā un Salaspilī 2016. un 2017. gadā, dalību ikgadējā Knuta dienā Salaspilī 2017. gadā (dzejniekam Knutam Skujeniekam veltīts pasākums), kā arī dalību Burharda Valdisa 1527. gadā sacerētās lugas izrādīšanā Lēdmanē un Bebrenē. Audzēkņu repertuārs arvien papildinās ar skaistiem visdažādāko laikmetu un žanru skaņdarbiem: no dažādu tautu melodijām līdz rokam; no renesanses laika līdz mūsdienām; solo, duetā un lielākos ansambļos. Studijas audzēkņi muzicē ar patiesu aizrautību, un mūzikas sniegtajā priekā labprāt dalās ar saviem klausītājiem.

* te vari pieteikt arī savu mākslu :) .....

 

NSUS biedrība ir apzinājusi centrus, kuros ir klavieres, jeb sintizators.

Līga Uzulniece
NSUS biedrības vadītāja
26667444
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

ZIEDOJUMU POGA1

Projekta organizatoriskā puse: Biedrība dosies kopā uz šo pasākumu, ja tas būs iespējams finansiāli (degviela). NSUS biedrība patlaban nevar apmaksāt mākslinieka laika un ceļa izdevumus, jo tam nav budžetā paredzētu līdzekļu. Mākslinieks, piesakoties biedrībā, var patstāvīgi doties uz kādu no biedrības sadarbības centriem, šī projekta ietvaros.
Lūgums atbalstīt šo projektu un ziedot: NSUS biedrība, 40008232913, LV74PARX0016440550001, Pamatojums: ziedojums projektu administrēšanai