T.: +371 26667444

NSUS biedrībā, gadu gaitā ir dzimuši vairāki lielāki un mazāki labdarības projekti, kas domāti tieši senioriem - vientuļajiem, trūcīgajiem, ar īpašām vajadzībām, pansijās mītošajiem un vienkārši cilvēkiem cienījamā vecumā. Tad nu šie visi projekti apvienoti zem viena Labdarības projekta "Tu neesi viens". Projekta ietvaros notiek lielāki un mazāki pasākumi, tikšanās, nedalītas uzmanības veltīšana, dāvaniņu sarūpēšana, apciemojumi, priecīgi mirkļi.

 

tu neesi viens01

Senioriem pansijās patiesībā ir viss vai gandrīz viss - jumts virs galvas, siltas brokastis/pusdienas/vakariņas, ikdienas aprūpe, gultas vieta, utt. bet ....... ir šis tas, kas viņiem ļoti pietrūkst. Viņiem prietrūkst nedalītas uzmanības, sarunas, savējo.

Savējie - ģimene!

Dažiem tā joprojām ir un papildus rūpējas savu iespēju robežās, citiem - diemžēl nav. Kā arī vientuļajiem senioriem trūkst silto ģimenisko mirkļu, sarunu, pakavēšanos atmiņās un kādu, kas uzklausa, smej kopā un arī paraud kopā, jo tāda ir tā raibā dzīvīte.

Ģimeni es nevaru viņiem dot, lai cik ļoti man to gribētos, toties uzmanību un sarunas gan.

Seniori vienmēr ir liela bagātība savām ģimenēm un jaunākajām paaudzēm. Daudzi savā pieredzē un zināšanās dalās ar mazbērniem, nodod tradīcijas, dzimtas godus un vērtības nākamajām paaudzēm un veidojot stabilu nākotnes pamatu.

Atcerēsimies un aizdomāsimies, ka senioriem nav iespējas socializēties Facebook un citos soc. tīklos, viņiem nav pieejas whatsup un citiem soc. čatiem, toties viņi lieliski jūtās reālās sarunās, jo tajās ir vislielākā vērtība, tikai mēs to esam pavisam aizmirsuši......tad nu pienācis laiks izslēgt telefonus, aizvērt datorus, nolikt malā visu savu ikdienu un veltīt kādu stundiņu vecajam, vientuļajam cilvēkam.... padomā!

Neaizmirsīsim par šiem vecajiem vientuļajiem cilvēkiem, kas mums ir apkārt un mūsu ģimenēs, veltīsim viņiem savu vērtīgo laiku kaut dažreiz, kaut mirkli un liksim viņiem justies svarīgiem, atbalstītiem un vajadzīgiem! Ieskaties Sociālajā projektā Eņģeļa Pasts!

Līga Uzulniece
NSUS biedrības vadītāja