ziedo

   Projekts pabeigts!

    18. novembrī saņēmām e-pasta vēstuli no Madaras Stūrmanes: “Pavisam nesen atklāju projektu Eņģeļa pasts, ko rīko labdarības organizācija NSUS (No sirds uz sirdi) un kurā es šobrīd piedalos. Cilvēki no visas Latvijas un pat ārpus Latvijas ir aicināti sūtīt ziemassvētku kartiņas vientuļajiem pansionāta iedzīvotājiem. Mans tētis Edgars Stūrmanis arī mazliet padzīvoja “Derpeles” pansionātā, un man uzreiz radās jautājums organizācijas un projekta vadītājai - pēc kādiem principiem tiek izvēlēti pansionāti, kas piedalās šajā akcijā un izstāstīju par Jūsu skaisto un jauko pansionātu.”

    Projekta organizatore un NSUS  (No sirds uz sirdi) vadītāja Līga Uzulniece sazinājās ar mums, un mēs apstiprinājām vēlmi piedalīties šajā projektā. 29.11.2016. pansionāta “Derpele” klientu saraksts tika publicēts NSUS mājas lapā. “Eņģeļu pasts” ir vispasaules labdarības projekts, kura sadaļa “Tu neesi viens” veltīts senioriem.
    Eņģeļi neslinkoja, sākām saņemt vēstules: no skolēnu kolektīviem, no ģimenēm, kā arī individuālas. Uz aploksnes norādīts vēstules saņēmēja vārds, adrese, bet aploksnes aizmugurē rakstīti atslēgas vārdi – NSUS “Eņģeļu pasts”.  
    Māris un Ilze no Rīgas raksta: “Kad pār mežiem un pļavām nolaižas baltu sniegpārslu seģene, zvēri dodas ziemas miegā un dabā iestājas miers – ir klāt ziema.
Ziemas viducī, gada izskaņā, katram no mums ir lemts piedzīvot maģisku laiku – Ziemassvētku laiku. Šajā laikā sarosās labie rūķi un paklusām apstaigā katru mīļu personu un pačukst tā vārdu, kurš tic brīnumiem.
    Tā nu gadījies, ka mēs, staigājot pa Rīgas trauksmainajām ielām, sastapām rūķi ar adrešu grāmatu un viņš mums pačukstēja, ka Jūs ļoti ticat brūnumiem, tādēļ nolēmām Jums sūtīt sirsnīgu svētku sveicienu. Novēlam nekad, nekad nezaudēt ticību labajam un vienmēr sirdī saglabāt gaišumu”.
    Baiba Dālberga no Naukšēniem: “Ieraugot Facebook lapā NSUS labdarības projektu “Eņģeļa pasts”, nodomāju, tas ir jāizdara. Sākumā bija 249, rakstīšu visiem, bet tad saraksts palika garāks un garāks. Sapratu, ka visiem nevarēšu. Uzrakstīšu vismaz simts. Uzrakstīju. Domāju, kam lai sūta. Sadalīt uz visām iestādēm vai vienam. Ja sadalīšu uz visiem, tad kam … Vienam tiks, bet tas otrs ar taču grib. Tāpēc nolēmu vienam, Jums.
    Centos katram atrast savu dzejolīti, kartiņu un novēlējumu.  Dažas kartiņas ir manas pašas bildētas. “. Baiba arī katru saņēmēja  aploksni veidojusi krāsaināku – vienu rotā sniegavīrs, citu jaunā gada zvani, vēl citai rotāta eglīte.
    Zandes vēstule: “Pavisam nesen uzzināju par Eņģeļu pastu un šī akcija mani uzrunāja līdz sirds dziļumiem. Man tik ļoti iepatikās šī doma – nosūtīt sirsnīgu apsveikumu Jums, cilvēkiem, kuriem liktenis ir ļāvis pieredzēt tik daudz. Daži no Jums ir piedzīvojuši šo visu, daži tikai kādu posmu no pagājušā gadsimta vēstures – pirmo Neatkarīgās Latvijas laiku, Ulmaņlaikus, kara  šausmas, Padomju okupāciju, Atmodas laiku un nu jau atkal Brīvu Latviju. Vesels dzīves cikls. Liktenis nav bijis viegls, bet noteikti devīgs un krāšņs. Katrs no Jums savu dzīvi un likteni veidojis arī mūsu pārējo Latvijas iedzīvotāju un pašas Latvijas likteni.
    Eņģeļu pasts aicināja kādam no Jums nosūtīt apsveikumu svētkos. Es izvēlējos pārkāpt šo noteikumu un nosūtīt svētku sveicienu Jums visiem kopā un vēlos svētkos Jums dāvināt iespēju rast prieku, smaidu un atmiņas klausoties Aleksandra Čaka daiļradē ( pievienots CD Aleksandrs Čaks “Atzīšanās”). Lai Jums visiem skaists un gaišs šis jaukais svētku laiks un prieka pilns Jaunais, 2017.gads.”

    Šādi mīļi un sirsnīgi apsveikumi, cits īsāks, cits garāks, bija katrā aploksnē. Galvenais – visi apsveikumi ar roku rakstīti. Daudzas apsveikuma kartiņas pašu darinātas, košas un iepriecinošas. Ikvienā apsveikumā ielikts sirds mīļums, izdoma un rūpes par sveiciena saņēmēju. Katrs uzrunāts vārdā. Pēc saņemtajiem sūtījumiem, redzam, ka eņģeļi ir visos Latvijas novados, kā arī Francijā, Īrijā, Vācijā, Amerikā, Nīderlandē, Anglijā, Austrālijā.
    Mēs saviem klientiem izstāstījām par šo projektu, par eņģeļiem. Eņģeļu vēstules katram tika nodotas tieši rokās. Dažam bija izbrīns, cits aizbildinājās, ka viņam nav, kas raksta, bet, ieraugot savu vārdu, ikvienam radās pārliecība, ka tiešām šī vēstule ir viņam, cits slēpa aizkustinājuma asaru. Tumšajos ziemas vakaros, noteikti daudzi šīs vēstules pārlasīs, rodot enerģiju un pārliecību, cik daudz labu cilvēku dzīvo visapkārt.


Uz 02.01.2017. saņemti 1972 eņģeļa sūtījumi.

    Pansionātā klātienē ar muzikāliem svētku sveicieniem viesojās Bauskas 2.vidusskola, Skaistkalnes vidusskola, Codes pamatskola, Vecsaules pamatskola, Baptistu draudze. Vecsaules rokdarbu pulciņš bija sarūpējis siltas zeķes un cimdus.
    Kā teicis Sent-Ekziperī, ir tikai viena patiesa greznība uz pasaules – mūsu cilvēcisko attiecību krāšņums… Tā ir lieta, ko mēs ne par kādu pasaules zeltu nenopirksim, tādēļ paldies visiem eņģeļiem, kas sūtīja Ziemassvētku sveicienus, laimes vēlējumus Jaunajā gadā un iepriecināja mūsu seniorus klātienē.

Raksts DERPELE mājas lapā

Pansionāta “Derpele” direktore  Inta Savicka

Komentāri (0)

Par šo rakstu vēl nav komentāru

Atstājiet savu komentāru

Komentējiet, kā viesis. Reģistrējaties vai ienāciet savā kontā.
Attachments (0 / 3)
Share Your Location