T.: +371 26667444

    ..... un Tu ieskaties grumbu un mūžības pilnajā sejā un apstājas laiks, lai ļautu mums vēlreiz izdzīvot visu, kas izsāpēts, kas smiets, kas mīlēts un nīsts. Tas viss lasāms veco cilvēku grumbās un acīs, sastrādātajās rokās un stājā .... un tas viss ir īsts un patiess......

    Šodien NSUS biedrība, projekta ietvaros, ciemojās sociālajā aprūpes centrā "Zemgale", Ozolniekos. Ieskatijāmies "Mūžības Mirklī" caur objektīva aci, ieskatijāmies cilvēku acīs, grumbu pilnajās sejās, patiesumā, cerībā, priekā un skumjās, dvēseles dziļumos, sastrādātajās rokās, saglabājot šos Mirkļus, lai atkal kādreiz tajos ielūkotos un izdzīvotu no jauna......

    Centra iemītnieki mūs ļoti gaidīja. Notika pat pucēšanās, lai tik bildēs izskatītos skaistāk, priecīgāk, jo kā gan citādi varētu būt. Projektā nav nepieciešama īpaša vide, pucēšanās, pozēšana. Projekts balstīts uz visu dabīgu, ikdienišķu, nesamākslotu, patiesu. Tieši tāpēc centra iemītniekiem šis projekts neuzlika papildus slodzi, domāt par to, kurā vietā bildēsies, kādā pozā atradīsies un kā izskatīsies.

    Cilvēki darbojās savā nodabā - spēlēja dažādas spēles, kungiem bija kāršu partija, citi vienkārši sarunājās savā starpā, bija savā vidē un tieši tādejādi tapa Andra Kalnozola bildes, kuras perspektīvā pārvērtīsies melnbaltās krāsās un radīs pavisam citu starojumu, stāstu, emocijas.

    Neizpalika arī paša SAC "Zemgale" komandas fotosesija, jo kā gan citādi, ja reiz fotogrāfs tepat pie rokas, momentu nedrīkst laist garām. Tad nu tika domāts, kā labāk un kurā vietā labāk, jo centra teritorija ir liela un vietas foto tapšanai daudz. Sacīts, darīts! Bildes tapa!

    Centrā notika arī fotosesija kundzei, kurai ir jau 102 gadi. Tajā pat laikā kundze savā cienījamā vecumā runīga, šiverīga, smaidīga. Bija patiess prieks un gods ar viņu tikties.

    Šodienas ciemošanās bija jau trešā reize, kad Andris Kalnozols realizē projektā ieplānoto fotosesiju, kura savukārt nākotnē pārtaps izstādē.

    Liels paldies Andrim Kalnozolam par ieguldījumu šajā projektā!
    Liels paldies centra ļaudīm par to, ka atļāva ieskatīties viņu ikdienā, šī projekta ietvaros un tapa un vēl taps skaistas bildes!
    Liels paldies SAC Zemgale centra komandai par pozitīvo gaisotni un dalību šajā projektā, kā arī pavārītēm par gardajām pusdienām!

    Turpinājums sekos, jo būs fotosesijas krāsaino bilžu galerija un taps melnbaltās bildes, kā tas iecerēts projekta ietvaros.

Līga Uzulniece
NSUS biedrības vadītāja
Ciemojāmies no 10:00 - 12:00

VIDEO
1. Video
2. Video
3. Video
4. Video
5. VIdeo