T.: +371 26667444

    NSUS labdarības biedrībā, jau kopš 2017. gada aprīļa mēneša norit projekts "Aktivitāšu dēlīši un aktivitāšu priekšauti", kura ietvaros tiek aicināti sava amata meistari sagatavot aktivitāšu dēlīšus un uzšūt aktivitāšu priekšautiņus, kuri tālāk aizceļotu pie senioriem uz pansionātiem, aprūpes centriem un vecoļaužu mājām.

    Aktivitāšu priekšautiņu mērķis - palīdzēt kundzēm un kungiem ar roku un pirkstu kustību traucējumiem, par ko man bija saruna ar centru vadītājiem uz sociālajiem darbiniekiem jau 2017. gadā.

    Projekta ietvaros jau tika uzšūti 9 priekšautiņi, no kuriem 2 aizceļoja uz Ērgļu SAC, bet 3 šodien nonāca SAC Zemgale kundzēm - Ritai, Anastasijai, Annai. Ritas kundze bija tik priecīga un pārsteigta, ka tūlīt pat sāka darboties un izpētīt visu, kas uz priekšautiņa uzšūts virsū. Bumbiņas, koka aplīši, lentiņas, lai pītu bizītes un citi knibulīši.
    Ritas kundze teica: "Jūs atnācāt, kā eņģeļi no debesīm un atnesāt to, ko ļoti gribēju un par ko esmu ļoti priecīga!". Un tagad viņa varēšot trenēt to rociņu, kura var satvert šos uzšuvumus, jo otra rociņa ir nekustīga.

    Es biju pārsteigta par to, kādu lielu prieku var radīt šāds priekšautiņš vienam cilvēkam, kurš ikdienu pavada gultā, kā arī tā mazā uzmanība, ka dāvinājums domāts tieši viņai un nevienam citam.

    Liels paldies meistarītēm - Ilonai, divām Ligitām, Nataļjai, Simonai, Madarai, Aijai un Līgai!

    Aicinu arī Jūs izgatavot aktivitāšu dēlīšus (NSUS biedrībā ir pieejamas gatavas finiera pamatnes) un uzšūt aktivitāšu priekšautiņus un ziedot NSUS biedrībai, lai savukārt tos varam dāvināt tiem senioriem, kuriem tas visvairāk nepieciešams visā Latvijā.

Līga Uzulniece
NSUS biedrības vadītāja