T.: +371 26667444

    NSUS biedrību, kā tas bieži notiek, uzrunāja Sociālā dienesta darbiniece (Ķekavas) un pastāstīja par kādas ģimenes situāciju Jelgavā, kas izveidojusies, jo viņai esot zvanījusi ģimenes vecāmāte un lūgusi palīdzību. Sociālajai darbiniecei lūdzu, lai ar mani tomēr sazinās ģimenes mamma, un tā arī notika.

    Ģimenē aug 5 bērni (3g., 6g., 7g., 8g., 10g.), ir abi vecāki, bet tētim ir veselības problēmas un šī iemesla pēc ir zaudēts darbs, kas savukārt ir atstājis iespaidu un ģimenes finansiālo stāvokli. Mamma man uzrakstīja ļoti garu stātu par situāciju, kas izveidojuies ģimenē vairāku gadu garumā, kāpēc nav iespējams iegūt arī trūcīgā vai maznodrošinātā statusu, kas liedz saņemt EU pārtikas pakas un līdzīgu atbalstu. Mammai bija nepieciešams saņemties, lai pazvanītu uz biedrību ar lūgumu pēc palīdzības, un to varēja dzirdēt viņas balsī.

    NSUS biedrība parasti neko nevienam nesola, bet uzrunā savus atbalstītājus un tad jau kopējiem spēkiem mēs nākam palīgā, tik cik varam. Tā notika arī šoreiz. NSUS sludinājumu vietnē "Dalies, saņem, palīdzi" ievietoju palīgā saucienu un drīz vien tas tika sadzirdēts. Lūgumā bija nepieciešamas virsjakas (rudens, ziemas) visiem bērniem, kā arī citas drēbes, apavi. Kā arī nepieciešami ilgtermiņa pārtikas produkti un higiēnas/saimniecības (veļas pulveris) preces.

    Šodien pienāca tā diena, kad ģimene tomēr varēja pati atbraukt pakaļ ziedojumam - drēbju maisiem, zeķubiksēm bērniem, pārtikas pakām, pamperu pakām, apaviem, higiēnas precēm, saimniecības precēm, kā arī ritenim (lietots), kas domāts 7gadniecei un veselīgām zāļu tējām. Vienojāmies ar mammu, ka viņa apskatīsies saziedoto un pados ziņu, jas vēl kas patiešām būs nepieciešams. Kā arī, ja kādas no drēbēm nederēs, tad padalīsies tālāk ar citiem, kam tas nepieciešams.
    Vēl jau ģimenei tiks piešķirtas zeķubikses un legingi bērniem, kā arī skolai domātas somas un iespējams, ka arī citas noderīgas lietas.
    Ģimenes mamma atsūtīja foršu bildi, kurā bērni un saņemtais ritenis, par ko ir liels prieks un atļāva publicēt bildi bez sejiņu slēpšanas.

    Liels paldies visiem, kuri atsaucās NSUS biedrības un ģimenes lūgumam un ziedoja nepieciešamo.

Līga Uzulniece
NSUS biedrības vadītāja

anna jelgava 070618