T.: +371 26667444

    NSUS biedrībā, sadarbībā ar Vidzemes sadarbības partneri Vitu, tiek realizēts atbalsta projekts Vecpiebalgas novada senoriem, vientuļajiem senioriem, cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, ģimenēm, kurās tēti audzina vieni paši savus bērnus un opīši savus mazbērnus.

    NSUS biedrība sadarbojās ar Vitu Eņģeļa pasts ietvaros un "Ziemassvētku vecīša darbnīca 2017/2018" un es uzrunāja Vitu apzināt mazu daļinu no līdzcilvēkiem - lieliem un maziem, kuriem būtu nepieciešams atbalsts ikdienā. Vita šādu sarakstu sagatavoja, kurā par katru cilvēku vai ģimeni zina stāstu un viņu ikdienu. Cīņas, ritumus un cēlumus, kā arī ar kādu atbildību opīši rūpējas par saviem mzabērniem un tēti par saviem bērniem.

   Šī nelielā projekta ietvaros NSUS biedrībā tiks sagatavotas pārsteiguma dāvaniņas mazajiem (kancelejas preces, gardumi, rotaļlietas), savukārt lielajiem praktiskas un ikdienā noderīgas lietas (higiēnas preces, utt.).

    Projektā personīgi apzināti:
1. Seniori = 16
2. Cilvēki ar īpašām vajadzībām = 4
3. Bērni no 1 gadiņš - 13 gadi = 27
4. Opītis audzina mazdēlu (5 gadi) = 1 ģimene
5. Omīte audzina mazdēlu (13 gadi) = 1 ģimene
6. Tētis audzina 3 bērnus = 1 ģimene

    Kopskaitā pieteikti 20 pieaugušie un 27 bērni, kurus centīsimies nedaudz atbalstīt un iepriecināt.

    Plānots: Pēc nepieciešamības (no NSUS biedrības krājumiem un ziedojumiem) visiem bērniem sarūpēt skolas somas, kancelejas preces. Pieaugušajiem higiēnas preces un citas noderīgas lietas. Savukārt pie kādas no ģimenēm dosies bērnu galda komplekts ar 4 krēsliem (SIA Troja) un pie citas ģimenes mazdēliņa (5 gadi) dosies šūpuļzirdziņš (SIA Troja). Ja būs iespējams, sarūpēsim arī vitamīnus veselības profilaksei un pārtikas pakas 30 ģimenēm. Kā arī uz Vidzemi aizceļos 2-3 datorkomplekti (lietoti) ģimenēm ar skolniekiem.

    Lūgums ziedotājiem: Ziedot drēbes domātas bērniem un pieaugušajiem, sarūpēt kādu saldumiņu, kancelejas preces, higiēnas preces, vitamīnus (zivju eļļu, multivitamīnus, vitamīnus redzei un sirsniņai) veselības profilaksei. To visu nogādāt Nākotnes ielā 2, Ķekava, iepriekš sazinoties 26667444, Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. līdz 15.03.2018.

    Sarunas laikā ar Vitu izskanēja daži teikumi, kuri liek aizdomāties par patieso situāciju: "....kundzīte ir aizmirsusi, kā garšo biezpiens un vispār piena produkti, jo nevar to vairs atļauties, jo abiem ar dēlu naudiņa aiziet pārsvarā zālēm", "Tas tētis ir supertētis, jo viens pats audzina 3 mazus bērnus un cīnās, kā māk, lai viss būtu" ......

    Šādu stāstu Latvijā ir daudz un gribētos palīdzēt visiem, bet ir tik iespējas cik ir ....... palīdzēsim sākumā šiem cilvēkiem un ģimenēm.

    Visi sarūpēto Vita personīgi nogādās ģimenēm un iespējams būs arī bildes no brīnumainajiem brīžiem.

Atbalstu snieguši: NSUS biedrības atbalstītāji /ziedotāji, Latvijas pasts (iepkojums), SIA Troja, Stenders, Beate Andersone (Labdarības lapa), Latvijas Samariešu apvienība / Paēdušai Latvijai, UNIQYE (transports), Tatjana Lucenko, Dace Bruce-Tomele, Loreal, Anglo Baltic News / Shoebox 2017.

Līga Uzulniece
NSUS biedrības vadītāja

NSUS sadalosaa josla 02

Ģimene saņem atbalstu klātienē.
Citāti no Vitas, kad tika iesūtītas bildes, ko saka un kā reaģē cilvēki:

* Pārsteigums ir tik liels, ka nespēj aptvert dāvanu daudzumu. Bērni apjukuši un nesaprot vai tas tiktiešām viss ir viņiem";
* Prieki tik lieli un emocijas, ka viens no bērniņiem aiz sajūsmas tik priecīgi sauca: "supurīgi, supurīgi!";
* Interesi izrāda arī minka;
* Cilvēkiem tas bija liels pārsteigums;
* Viss tiek likts lietā. Gulēt nav varējuši aiziet. Omīte pricīga par makaroniem, jo mazajiem ļoti garšo makaronu zupa;
* Jautājums " Kāpēc viņiem?". Nekad neviens no malas neko tāpat vien nav dāvinājis;
* Viss tiek rūpīgi apskatīts. Vai tiešām viņiem? Priecājas un visiem vēl nākošajā dienā izrāda.

Ziedojuma tapšana NSUS birojā, Ķekavā

Ziedojums ceļo prom uz Vecpiebalgu 07.04.2018.

Ziedojums nonācis Vecpiebalgā 07.04.2018.