T.: +371 26667444

    NSUS labdarības biedrība, sadarbojoties ar biedrību “Maigais suns” jau ceturto reizi šogad apmeklēja kādu no sociālās aprūpes centriem Latvijā, lai iepriecinātu un uzmundrinātu centra iemītniekus, kuriem šādas tikšanās raisa tikai un vienīgi pozitīvas emocijas.
    Šodiena tika veltīta Rīgas sociālā aprūpes centra “Stella Maris” iemītniekiem. Ciemos brauca divas skaistas un gudras suņu meitenes un viņu saimnieks kinologs Viktors Mucenieks.
    To, kā cilvēki uztrvēra suņu meiteņu parādīšanos, var redzēt un dzirdēt video ...... tās vienmēr ir ovācijas, čuksti, prieka izsaucieni, citam tās ir asaras ...... cik cilvēku, tik liela ir emociju gamma.

    Šodien iepriecinājām ap 50 cilvēkus, kuri gan paši atnāca uz tikšanos, gan atvedām ratiņkrēslos, gan gājām ciemos pie tiem, kuri paši nekādi nevarēja atnākt uz tikšanos pasākumu zālē.
    Tika apmeklēta arī demences nodaļa, kurā cilvēki bija ļoti priecīgi par šādu negaidītu un tajā pat laikā ļoti gaidītu tikšanos, jo tas iekrāsoja varavīksnes krāsās viņu ikdienu, kura nebūt nav viegla un prieka pilna.
    Tāpat arī apciemojām gulošos cilvēkus, kuri savu ikdienu spiesti pavadīt gultās, jo liktenis ir izspēlējis tieši tādu “joku”.

    Kā atzina centra komanda, tad cilvēki tapa pacilāti, priecīgi, sāka atraisīties sarunās un savos stāstos ...... un tas noteikti kādam “ieslēdza” arī “atvesaļošanās pogu”.
    Man vienmēr ir prieks skatīties uz to, kā pasākuma laikā atplaukst cilvēki, kuri iepriekš pat nav gribējuši nākt uz šo tikšanos, jo katram savs noskaņojums un sajūtas ...... ne vienmēr visi “skrien”, “lec”, ir atvērti šādiem pasākumiem.......bet ir vajadzīgs laiks un pacietība un notiek brīnums.

    Bildes un video nekad nevar nodot tās emocijas, kas ir klātienē, bet nedaudz to atmosfēru sajust var.

    Liels paldies biedrībai “Maigais suns” un Viktoram Muceniekam par atsaucību uz maniem aicinājumiem, ceļot pa Latvijas aprūpes centriem, kuri atrodas NSUS biedrības paspārnē.
    Liels paldies RSAC “Stella Maris” komandai un īpaši Agnesei Miknei par to, ka rūpējas par iemītnieku labsajūtu un šajā sakarā uzrunāja mani, lai es piedāvājot ko pozitīvu un iedvesmojošu un braucot ciemos.

Līga Uzulniece
NSUS biedrības vadītāja

VIDEO - Ierašanās
VIDEO - demences nodaļā
VIDEO - ciemos pie Indras