T.: +371 26667444

     Svētdiena, svēta diena, skaistuma diena, prieka un uzmundrinājuma diena RSAC "Stella maris", kur ciemojās lielisku meistaru komanda, lai radītu prieka un sakoptības sajūtu šī aprūpes centra iemītniekiem, kuri to jau sen bija pelnījuši.
    Jau ceturto reizi NSUS biedrība, meistaru pavadībā dodas uz kādu no aprūpes centriem Latvijā, lai iepriecinātu gan kungus, gan kundzes, kā arī palīdzētu sakopties gulošajiem cilvēkiem.

    Atbraucu nedaudz ātrāk par meistarītēm un centrā mani sagaidīja divas smaidīgas kundzes, kuras jau pirmās steidzās uz skaistuma dienu. Šodien tika apgriezti un krāsoti mati, sakopti nadziņi un masētas rociņas, nokrāsotas uzacis, taisītas frizūras..... diena pilna rūpju, uzmanības, sarunu un dzīves stāstu. Tas viss mijās ar smaidiem un prieka asarām .... pilna emociju gamma.

    Frizierītes uzmanīgi uzklausīja katras kundzes vēlmes par matu griezumu, to saveidošanu. Pārsvarā kundzes izvēlējās īsos matu griezumus, jo kā jokojot teica: mazāk ūdens, šampūna un laika būs vajadzīgs, liels ietaupījums būšot :)
    Pa vidam kundzēm bija pamanījies piedalīties arī kungs, jo kā gan varētu būs citādi, sevi ir jāsakopj.
   
    Kundzēm izvēles bija dažādas: tikai matu griezums + veidošana, matu krāsošana + veidošana, matu griezums + veidošana + manikīrs + uzacu krāsošana, tikai manikīrs, tikai uzacu krāsošana.....raibu raibās vēlmes un tas ir ļoti labi, jo esat tik dažādi.
   
    Ņemot vērā, ka aprūpes centrs atradās vienā mājā un pati skaistuma diena bija citā un bija lielas bažas, kā cilvēki operatīvi nokļūs uz improvizēto skaistuma salonu, tad mums kopā ar Agnesi Mikni un vienu centra aprūpētāju bija jānogādā daudzmaz staigājošie un nestaigājošie cilvēki, tiem palīdzot kāpt pa trepēm un iet, vedot tos ratiņkrēslos ..... un teikšu godīgi, pārvarot šo ceļu (trepes, iela, nelīdzenais ceļš, betona plāksnes, mājas sliekšņi) no gultas līdz salonam, mugura bija slapja un tika piedzīvota tāda diena, kāda ir katra diena šajā centrā. Izdzīvojot šādu dienu, palīdzot pārvietoties cilvēkiem ar ierobežotām kustībām, lieliski ir skaidrs, cik gan šis darbs ir grūts un atbildīgs. Skaidrs ir arī tas, ka šie cilvēki bez otra palīdzības nemaz nevar iztikt .... neiespējami.

    Lai vai kā, diena bija ļoti pozitīva, tie kuri ieradās ar izdrīna pilnām sejam un skumjām acīm, aizgāja (aizbrauca) pacilāti, priecīgi, lidojoši. Tie, kuri nevarēja ierasties, pie tiem meistarītes aizgāja personīgi ciemos. Kopskaitā parūpējāmies par kādiem 27 cilvēkiem.

1. namiņš
1. Rasma - Manikīrs (istabiņā)
2. Guna – Manikīrs (istabiņā)
3. Aļona – Manikīrs un frizieris
4. Sarmīte - Manikīrs
5. Brigita – Manikīrs un frizieris
6. Antoņina – Manikīrs un frizieris
7. Zinaīda – Manikīrs un frizieris, nokrāsot uzacis.
8. Ausma – Frizieris
9. Aleftīna – Frizieris, nokrāsot uzacis
10. Vita – Manikīrs
11. Regīna – Manikīrs, nokrāsot uzacis
12. Nadežda – Frizieris (apgriezt, ieveidot)
13. Astrīda – Frizieris (apgriezt)
14. Žanna – Frizieris (nedaudz apgriezt un ieveidot)
15. Valentīna – Manikīrs un frizieris
16. Margarita – Frizieris (nokrāsot matus, krāsa ir pašai)
17. Lija – Manikīts un frizieris (apgriezt)
18. Sarmīte – Manikīrs
19. Tatjana – Manikīrs
20. Ziedonis – Frizieris (apgriezt matus un uzacis)
21. Irina – Frizieris
22. Janīna – Manikīrs un frizieris
23. Anna – ūsiņas (istabiņā)
24. Jadviga - Frizieris

2. namiņš
1. Indra – Manikīrs (istabiņā)
2. Gita – Frizieris (apgriezt)
3. Anna – Frizieris

    Sirsnīgs paldies par svētīgo darbiņu frizierītēm - Vikijai Gorbunovai-Beņķei, Sandrai Štromanei, Lolitai Jansonei; manikīrmeistarītēm - Dacei Himičai, Maijai Reitupei-Cirponei, kā arī Agnesei Miknei par rūpēm un organizēšanu uz vietas centrā.

    Visi šie cilvēki piedalījās arī Eņģeļa pasts- «.... arī vecie cilvēki sapņo!» projektā.

    FB Grupa skaistuma meistariem, kurai vari pievienoties, ja vēlies piedalīties šādos NSUS biedrības pasākumos.

Līga Uzulniece
NSUS biedrības vadītāja

VIDEO 01
VIDEO 02