T.: +371 26667444

Jaunais gads ir klāt un NSUS labdarības biedrībā turpinās sociālie projekti, kuri veiksmīgi darbojušies arī iepriekšējos 3 gadus. Viens no tiem ir Kanisterapijas projekts, kura ietvaros seniori, cilvēki ar īpašām vajadzībām, bērni un jaunieši tiekas ar kanisterapijas suņiem un pavadot ar tiem laiku, saņem pozitīvas emocijas.

Šodien notika pirmais, šī gada Kanisterapijas projekta pasākums, Ķekavas novada Sociālā dienesta filiālē, Daugmalē, Dienas centrā "Adatiņas", kur pulcējās kopskaitā ap 25 Daugmales iedzīvotāji - seniori, cilvēki ar īpašām vajadzībām un bērni, lai jau otro reizi tiktos ar suņu meitenēm - Gesi, Auru, Barbiju, Fortūnu un pavadītu pēcpusdienu pozitīvā, mīļā un veselību veicinošā gaisotnē.

Katram pasākuma dalībniekam ir savs dzīves stāsts, sava ikdiena, savas sajūtas un izjūtas un katrs no viņiem šodien saņēma to prieka un uzmundrinājuma devu, kas tieši viņam bija nepieciešama. Neizpalika arī prieka asaras no tikšanās gan ar suņu meitenēm, gan saņemot pārsteiguma dāvaniņu no NSUS biedrības. Dāvaniņā bija praktiskas un ikdienā nepieciešamas lietas - higiēnas preces, krūzītes, ziepītes, roku krēmi, dekoriņš - sapņuķērājs, saldumi un tik ļoti nepieciešamās atstarojošās vestes.

Tāpat pasākuma gaitā bija daudz sarunas starp pašiem pasākuma dalībniekiem, jo šāda tipa pasākumi viņus "izved" no mājām un paver plašāku skatienu ārpus ierastās ikdienas vides. Socializēšanās ir ļoti svarīga īpaši tiem cilvēkiem, kuri ikdienā mājās ir vieni paši. Tieši šāda tipa projekti rada iespēju socializēties, pabūt pozitīvā vidē, atpūsties un uzņemt pozitīvas emocijas ilgākam laikam.

Pasākums bija iespējams pateicoties ilggadējai sadarbībai ar Līgu Voldeku (Ķekavas novada, Sociālā dienesta darbiniece), kura mani uzrunāja, atceroties par pirmo pasākumu un tā sasniegto mērķi - cilvēku labsajūtu. Pateicoties Viktoram Muceniekam-kinologam, ar kuru NSUS biedrība sadarbojas jau 3 gadus, organizējot šādus pasākumus visā Latvijā un tieši sociālās aprūpes centros. Kā arī Uzņēmējam Aigaram (vēlas palikt anonīms), kurš sniedza finansiālu atbalstu, lai šāds pasākums būtu iespējams.

Lieliski, ka kopā varam sasniegt sociālos mērķus, kas veicina emocionālo un fizisko labsajūtu tieši tiem cilvēkiem, kuriem tas visvairāk šobrīd nepieciešams. Liels gandarījums par paveikto!

VIDEO SIŽETI
1. Video
2. Video
3. Video

Līga Uzulniece
NSUS biedrības vadītāja

Informācijai: bilžu un video publicēšana saskaņota