ziedo

    2017. gada nogalē norisinājās NSUS biedrības ikgadējais labdarības projekts "Ziemassvētku vecīša darbnīca 2017/2018". Tā ietvaros tika gatavotas dāvaniņas cilvēkiem aprūpes centros, pansionātos, vecoļaužu mājās. Kādu dienu saņēmu zvanu no Rūķītes Ineses Spilleres un viņa man pastāstīja, ka esot kāds zobārsts Raivis Sietnieks, kurš gatavs dāvināt kādam senioram "Jaunus zobus" - izņemamo protēzi, kā arī ietverti visi papildus darbi - sagatavošana pirms un darbi pēc, kuri būs bez maksas.

  Norunājām ar Inesi, ka sazināšos ar Dr. Raivi Sietnieku telefoniski un izrunāsim, kā tas domāts, lai savukārt varu uzrunāt centrus un atrast to senioru, kuram tas būtu visvairāk nepieciešams. Kā arī attālums no Rīgas nav ļoti tāls, jo dakteris brauks pats uz centru un tas būs jadara vairākas reizes.

    Centrs apzināts, cilvēks atrasts un labais darbiņš var sākties. Šis dāvinājums nonāca SAC "Senliepas", Ķeguma novada pusē. Centra direktore Vineta Kļava apzināja savus centra iemītniekus un nonāca pie slēdziena, ka šis dāvinājums būs Guntim (52).

Lūguma vēstule (daļa vēstules) no Vinetas Kļavas (17.01.2018.):
     "Ķeguma novada SAC “Senliepas” kopš 2013. gada 23. augusta dzīvo Guntis S.. Guntim ir 52 gadi. Pēc insulta vīrietis bija kopjams un tika ievietots Ogres pansionātā, jo vienīgais tuvākais cilvēks – viņa mamma, nevarēja par viņu rūpēties, jo pati ir 1.grupas invalīde. Pēc kāda laika Gunti pārcēla pie mums. Viņš izmantoja ratiņkrēslu, bet šobrīd jau pārvietojas patstāvīgi izmantojot kruķi. Viņa vienīgie ienākumi ir invaliditātes pensija, no kuras pēc pansionāta apmaksas pāri paliek vien 16 euro.
     Guntim ļoti būtu nepieciešams “sakārtot muti”, jo tajā ir palikuši vien daži zobi un tikai zobu saknes. Ēst esot pavisam apgrūtinoši. Pašam finansiālu iespēju protēžu izgatavošanai viņam nav. Tāpēc ļoti lūdzam rast iespēju palīdzēt Guntim S. segt izdevumus par izņemamo protēžu izgatavošanu."

    Šī vēstule tika nosūtīta Dr. Raivim Sietniekam un sākās darbs pie jaunas protēzes izgatavošanas ar visu tam nepieciešamo - vizītes klatienē, mutes dobuma apsekošana un nepieciešamo darbu plānošanas.

Pateicības vēstules no Vinetas Kļavas (27.03.2018.):
"Simts, paldies, par iespēju!
    Gribu padalīties ar pozitīvām emocijām un pateicības jūtām, ar kurām esmu pārņemta, un ne tikai es, bet viss mūsu kolektīvs, un galvenais - klientiņi.
    Janvārī mani sazvanīja NSUS biedrības vadītāja un piedāvāja iespēju vienam klientam uztaisīt zobu protēzes. Esot kāds Rīgas zobārsts apņēmies paveikt labu darbu - profesionāli palīdzēt kādam lauku cilvēkam, kurš dzīvo pansionātā netālu no Rīgas. Nolēmām piedalīties, aizsūtīju nelielu aprakstiņu par klientu, un dakteris piekrita.
    Tā sākās mūsu sadarbība ar zobārstu Raivi Sietnieku. Pirms pirmās vizītes man tika lūgts apsekot savus iemītniekus un apzināt, vai neatradīsies vēl kāds cilvēks, kuram vajadzētu izraut kādu kustīgu vai sāpīgu zobu, vai pielabot jau esošu protēzi. Protams, ka atradās!
    Un tā pie mums ieradās jauns, simpātisks, ļoti smaidīgs un atvērts kungs, lai palīdzētu iespējami vairāk cilvēkiem atkal normāli ēst un, arī izskatīties.
    Raivis pie mums brauca piecas reizes un, rezultātā, tika izgatavotas zobu protēzes nevis vienam klientam, bet gan veseliem trim. Tika pielabota protēze un rauti zobi. Un tas viss – pilnīgi par velti, ārsta brīvajā laikā! Un jāņem vērā vēl arī tas, ka dakteris nestrādāja viens, protēžu izgatavošanā tika iesaistīti arī citi speciālisti, viņa kolēģi.
    Dakteris Raivis ir ar ļoti labestīgu, plašu un dāsnu sirdi apveltīts cilvēks, un mūsu iestādes cilvēkiem bija tā laime viņa atsaucību sajust. Šis labais darbs nebija lēts, mēs visi to saprotam. Bet laikam jau visu naudā nevar izmērīt. Ir cilvēki, kuri gūst gandarījumu arī no tā, ka ir padarījuši laimīgākus kādus savus līdzcilvēkus, lai arī cik daudz naudas vai sava brīvā laika tas prasītu.
    Pateicos savu klientu vārdā NSUS biedrībai un Raivim Sietniekam ar komandu par piešķirto iespēju un par brīnišķīgo pavasara dāvanu!
Patiesā cieņā,
SAC “Senliepas” vadītāja Vineta Kļava"

    No šī stāsta var un nepieciešams mācīties daudziem savas jomas profesionāļiem, ka daloties ar savām zināšanām, pieredzi, palīdzot citiem caur savu profesiju vai produktu, var paveikt ļoti daudz labos darbiņus! Tie iepriecinās, motivēs un uzmundrinās tos, kuriem tas patiešām nepieciešams. Arī šis bija komandas darbs.

    Paldies Dr. Raivim Sietniekam un viņa uzticamajai un čaklajai komandai - Ivetai Sietniecei, Ievai Sietniecei, Sandijai Osītei, SAC Senliepas vadītājai Vinetai Kļavai, Rūķītei Inesei Spillerei par ieguldījumu un sadarbību, lai šie trīs cilvēki varētu paēst, justies cilvēcīgi un galu galā beidzot pasmaidīt no sirds!

Pateicībā,

Līga Uzulniece
NSUS biedrības vadītāja

Drīzumā iespējams būs stāsts arī no Dr. Raivja Sietnieka, par to, kā no viņa skatījuma notika viss šis labais darbiņš.

raivis sietnieks2

raivis sietnieks1

senliepas kungiSAC Senliepas smaidīgie kungi un Dr. Raivis Sietnieks (trešais no kreisās puses)

zobarsts01

zobarsts02

Komentāri (0)

Par šo rakstu vēl nav komentāru

Atstājiet savu komentāru

Komentējiet, kā viesis. Reģistrējaties vai ienāciet savā kontā.
Attachments (0 / 3)
Share Your Location