ziedo

    Camphill ciemats Rožkalni ir sociāli terapeitiskas mājas, kuras ir sākušas savu darbu 1999. gadā. Kopā ar 10 pieaugušiem cilvēkiem ar īpašām vajadzībām 6 darbinieki un brīvprātīgie ikdienā mācas veidot mazu sabiedrību, kurā katrs indivīds var darīt vajadzīgu un jēgpilnu darbu, justies pilnvērtīgs un nepieciešams sabiedrības loceklis.

    Ciematā ir divas ģimenes mājas, kas ir mājvieta visiem 20 iedzīvotājiem, kas dzīvo ciematā. Māja ir atzīšanas un uzticēšanās vieta. Mēs mēģinām lūkoties pāri ārējām nespējām, meklējot patieso būtni katrā cilvēkā. Dzīve ir mūsu skolotājs. Māksla, zinātne un reliģija ir mūsu dzīves sastāvdaļas. Mēs gribam uzzināt vairāk par zemi, zvaigznēm un par mums pašiem. Mēs kopā studējam, lasām biogrāfijas, mēs dziedam un muzicējam, mums patīk dejot un uzvest teatrālus uzvedumus. Mēs kopā svinam kristīgos svētkus un meklējam to iekšējo jēgu. Visos kultūras un sociālos pasākumos indivīds un visa kopiena var sajust sevi kā daļu no šodienas pasaules.
    Mēs strādājam viens otram un apkārtējai pasaulei. Mēs strādājam uz lauka, mājturībā, rokdarbus un dažādās darbnīcās. Katrs var piedalīties pēc savām spējām, kļūstot par vērtīgu un atzītu cilvēku ciematā. Tikai tad, kad mums ir dota iespēja strādāt jēgpilnu darbu, mēs varam justies pilnvērtīgi sabiedrības locekļi.
    Mēs cenšamies paši radoši veidot savu savus dzīves ritmus tāpēc esam atteikušies no televizora, bet mēs labprāt noskatāmies kādu labu filmu kinoteātrī vai arī noorganizējam šādu iespēju mājās. Lai vienmēr spētu atbildēt par savu rīcību un uzņemties pilnu atbildību mēs pilnībā esam atteikušies no alkohola un jebkuru apreibinošu vielu lietošanas Rožkalnos.  
    Rožkalnu sabiedrību veido sociālie darbinieki to ģimenes, pieaugušie cilvēki ar dažādu garīgu atpalicību (ciemnieki) un uz īsāku vai garāku laiku Rožkalnos apmetušies brīvprātīgie palīgi.

Ciemojos Rožakalnos

Līga Uzulniece
NSUS biedrības vadītāja

vairak poga

Komentāri (0)

Par šo rakstu vēl nav komentāru

Atstājiet savu komentāru

Komentējiet, kā viesis. Reģistrējaties vai ienāciet savā kontā.
Attachments (0 / 3)
Share Your Location