ziedo

Ziedojums likuma izpratnē ir manta vai finanšu līdzekļi, kurus persona (ziedotājs) bez atlīdzības, pamatojoties uz savstarpēju vienošanos, nodod organizācijai statūtos norādīto mērķu sasniegšanai un kuriem var piemērot nodokļu atvieglojumus. Ziedojums ar noteiktu mērķi ir mērķziedojums, un tas izlietojams konkrētiem mērķiem. Ziedojums, kuram nav noteikts izlietojuma mērķis vai par kura nodošanu nav noslēgts rakstveida līgums, ir vispārējs ziedojums, un tas izlietojams statūtos norādītajiem mērķiem.

Visbiežāk vārds ziedojums vai ziedojumi ir asociēts ar labdarību, ziedojot naudu, drēbes vai citus priekšmetus konkrētam labdarības/sociālajam mērķim. Ziedojumiem ir daudz dažādas formas, sākot no visvienkāršākā – naudas, līdz pakalpojumiem, dažādiem labumiem – apģērbu, rotaļlietām, ēdiena, medikamentiem, asinīm, orgāniem, kā arī dažādiem  citiem priekšmetiem un lietām, kas var palīdzēt konkrētam mērķim, vienalga vai tas būtu viens cilvēks, vai vesela valsts. Ziedojumus saņemt tāpat kā dot var ikviens cilvēks vai juridiska persona.

Ziedojums ir Tavas brīvas gribas izpausme! Ja esi Ziedojis, tad Tev nav tiesību atprasīt ziedojumu atgriezt, jo tas jau var tik izlietots paredzētajam mērķim un vairs nav atgriežams tādā apjomā, kā esi ziedojis.

Ieteikums pirms ziedošanas, kurš īpaši attiecas un naudas ziedošanu - vienmēr vispirms pārbaudīt, kam tu ziedo, kā arī saskaņo savu ziedojumu ar biedrību vai sociālo uzņēmumu, tādejādi saņemot piekrišanu, Tava ziedojuma saņemšanai. Potenciālajam Ziedojuma saņēmējam ir tiesības nepieņemt Tavu Ziedojumu vai atgriezt to atpakaļ.

Paldies par Tavu Ziedojumu!

Līga Uzulniece
NSUS biedrības vadītāja

Komentāri (0)

Par šo rakstu vēl nav komentāru

Atstājiet savu komentāru

Komentējiet, kā viesis. Reģistrējaties vai ienāciet savā kontā.
Attachments (0 / 3)
Share Your Location