ziedo

    NSUS labdarības biedrībā ir daudz un dažādi projekti, kuros var savu dalību pieteikt trūcīgās un maznodrošinātās ģimenes, kurām šis statuss nav tikai uz papīra, bet tāda situācija ir realitātē. Viens no tādiem ir tuvojoties skolas sākumam - «Mana pirmā skolas soma». Tajā var pieteikties ģimenes, kurās aug skolas vecuma bērni un ir nepieciešams atbalsts skolas gaitas uzsākot.

    Un te nu sākas pats interesantākais un ne tik pozitīvais. Projektam piesakās arī tās ģimenes, kuras jau ir saņēmušas skolas somas un kanceles piederumus, kas piešķirti sociālajā dienestā Eiropas atbalsta projekta ietvaros.
    Biedrība katru lūgumu pārbauda caur sociālo dienestu, ja ir oficiāli piešķirts trūcīgā vai maznodrošinātā statuss, vai arī ģimenes tāpat ir sociālā dienesta redzeslokā. Tad nu top skaidra patiesā situācija un izdaram secinājumus par labu atbalstam vai tieši pretēji - atsakam to. Sociālais dienests precīzi apstiprina, kurā datumā un kāda tipa Europas atbalsta pakas skolai ir saņemtas.

    Katru gadu biedrībā pamanās pietekties šadas ģimenes vai atsevišķi cilvēki un šis gads nav izņēmums. Piesakās ģimenes, kurām jau sociālais dienests ir piešķiris visu nepieciešamo, bet notiek dubults lūgums arī biedrībai. Kad biedrība noskaidro patiesību un jautā ģimenei, kāpēc tā piesakās vēlreiz, atbilde uz e-pastu vairs netiek saņemta. Tas norāda tikai uz to, ka cilvēkos pastāv negodrātība, vēlme izmantot ziedotājus vai biedrības atbalstu savtīgos nolūkos. Tajā pat laikā kāda cita ģimenes bez oficiāla statusa un būdama kautrīga, vispār neko nevar saņemt vai nesaņem.

    Esmu pārliecināta, ka savtīgos nolūkos patlaban tiek jautāta arī citām labdarības organizācijām šāda veida palīdzība un beigās vienam skolēnam ir iespējams 3 skolas somas, kad citam nav nevienas. Un, ja šī labdarības organizācijas nepārbauda informāciju un akli metas palīgā, tad tāds ir arī rezultāts - kāds cits bērns paliek tukšā.

    Būsim godīgi, piesakoties projektiem un ņemsim tik, cik patiešām nepieciešams, lai pietiek arī citiem!

Līga Uzulniece
NSUS biedrības vadītāja

Komentāri (0)

Par šo rakstu vēl nav komentāru

Atstājiet savu komentāru

Komentējiet, kā viesis. Reģistrējaties vai ienāciet savā kontā.
Attachments (0 / 3)
Share Your Location