ziedo

     NSUS labdarības biedrībā jau 2017. gada 24. aprīli tika izsludināts labdarības projekts "Aktivitāšu dēlīši un aktivitāšu priekšauti". Ik pa laikam projektā savu dalību pieteica rokdarbu meistari gan dēlīšiem, gan priekšautiem, bet tad pazuda no biedrības redzes loka un projekts tā arī palika projekta līmenī un netika realizēts. Tā notiek un ar to jābūt mierā, ka ne visi projekti iet raiti un dažus nākas slēgt vai atlikt uz labākiem laikiem.

    Un te notiek brīnums, tieši pēc apaļa gada, Facebook vietnē, NSUS projektu pamana Līga Helviga un uzrunā mani: "Sveika, Līga! Kaut kur lasīju par iespēju ziedot priekšautiņus, bet nevaru vairs to rakstu atrast, varbūt varu lūgt lai atsūti man linku uz to projektu? Eju šūšanas kursos un piedāvāju meitenēm piedalīties šajā akcijā un viņas piekrita".

    Nepagāja necik ilgs laiks, kad Līga man atsūtīja jau pirmās bildes, ka viss notiek un uzrakstīja: "Es tikai ierosināju, meitenes piekrita. Mācāmies Bauskas IK "Reāls" telpās, pasniedzēja Aija Ilguma - pašas zīmējām piegrieztnes un meklējām audumus un koka pērlītes, utt."

pr suj

    Vēl pēc kāda brīža, Līga man atsūtīja gatavo darbiņu bildes. Vēl izrunājām nepieciešamos papildinājumus un darbs turpinājās. Komanda strādāja čakli, katrā no darbiņiem ieliekot sirds siltumu, rūpes, pārdomātas detaļas un radīja dažādus skaistumus.

    Aktivitāšu priekšautiņu mērķis - palīdzēt kundzēm un kungiem ar roku un pirkstu kustību traucējumiem, par ko man bija saruna ar centru vadītājiem uz sociālajiem darbiniekiem jau 2017. gadā.

    20.04.2018. gatavie 9 priekšautiņi, ar Tatjanas Lucenko (NSUS koordinatore Bauskā) palīdzību, nonāca NSUS birojā un šobrīd tiek plānots, kuri centri un kuri seniori būs tie, pie kuriem priekšautiņi aizceļos.

    Līgas vēstule man, pēc padarītā: "Nejauši ieraudzīju Tavu ierakstu par aktivitātes priekšautiņiem un šis mani  "uzrunāja", jo tieši šobrīd apmeklēju šūšanas kursus. Sapratu, ka šeit ir jāiesaista pārējās meitenes un man par prieku iesaistījās visas sešas - Ilona, divas Ligitas, Nataļja, Simona, Madara un es. Mūsu pasniedzēja Aija sarūpēja mums iespēju tikt pie materiāliem pa labām naudām un tas tikai pamudināja vairāk.
    Katrai bija sava izpratne par aktivitātēm uz priekšautiņiem un katra strādāja cītīgi un jo lielāks prieks, ka visi izdevās tik skaisti un koši. Mēs no sirds novēlam valkātājiem labu veselību!"

    Lūk atkal viens lielisks piemērs, ka nav jābūt profesionālim, lai paveiktu labo darbiņu un iepriecinātu kādu, to var darīt arī mācoties. Ja arī Tu mācies šūt vai to dari ikdienā, piedalies šajā projektā un uzšuj aktivitāšu priekšautiņus, kas aizceļos uz aprūpes centriem, pansionātiem, vecoļaužu mājām visā Latvijā. Šādi priekšautiņus vēl nepieciešami ļoti daudz.

    Liels paldies čaklajām rokdarbniecēm par radīto skaistumu un sniegto atbalstu!

pr komandaIlona, divas Ligitas, Nataļja, Simona, Madara, Aija un Līga

 

Līga Uzulniece
NSUS biedrības vadītāja

Komentāri (0)

Par šo rakstu vēl nav komentāru

Atstājiet savu komentāru

Komentējiet, kā viesis. Reģistrējaties vai ienāciet savā kontā.
Attachments (0 / 3)
Share Your Location