ziedo

    Februāra sākumā, NSUS biedrību uzrunāja pirmsskolas izglītības iestādes Bebelv metodiķe Egija Posse-Apsīte un pastāstīja, ka jau vairākus gadus norisinās akcija, kurā tiek darīti dažādi labie darbiņi. Arī šogad ir mērķis darīt labos darbiņus un ir pamanīts NSUS labdarības biedrības projekts "Eņģeļa pasts".

    Tad nu šī projekta ietvaros arī vēlētos darboties un sarūpēt praktiskas dāvaniņas, kāda konkrēta centra iemītniekiem - senioriem un jaunāka gada gājuma cilvēkiem.

Par pašu apņemšanos un projektiņu stāsta Egija Posse-Apsīte:
   
"Jau vairākus gadus februārī privātajā pirmsskolas izglītības iestādē Bebelv norisinās labās sirsniņas nedēļa jeb labo darbiņu nedēļa. 2015. gadā aizsākām skaistu tradīciju: labdarības akciju.
    Pirmā labdarības akcija norisinājās 2015.gadā. Labdarības akcijā  “Dāvāsim prieku astaiņiem” ziedojām barību, segas, avīzes un kādu kārumu Juglas dzīvnieku patversmei “Labās mājas”.
    Nākošajā gadā sapratām, ka vēlamies, labdarības akcijas ietvaros, ziedot bērniem. Tika ziedotas rotaļlietas, drēbītes, grāmatiņas un citas lietas, lai iepriecinātu bērniņus no trūcīgām ģimenēm.
    Tā turpinājām arī trešajā gadā, jau ziedojot konkrētas lietas, kas nepieciešamas maznodrošinātajiem bērniņiem. Katru gadu atsaucība bija liela. Vecāki kopā ar bērniem mājās pārrunāja labdarības nozīmi un, sarūpējot dažādās lietiņas, nesa dāvaniņas uz bērnudārzu. Vienmēr šīs nedēļas ietvaros audzinātājas un auklītes bērniem stāstīja par to, kādēļ tas ir būtiski, jauki un svarīgi. Kā arī bērni guva vienmēr gandarījumu, zinot, ka iepriecina kāda sirsniņu. Tādēļ arī labdarības akciju nokristījām “No sirsniņas sirsniņai”.
    Vēloties mainīt ziedojuma mērķi, meklēju veidu , kā mazās sirsniņas no Bebelv varētu iepriecina citus, ar savu veikumu, ar savām rociņām un ieguldījumu. Atradu eņģeļu pastu un sapratu, ka labdarības akcija DALIES AR SMAIDU, ir tā kas šogad būs īstā. Katrs BeBes apmeklētājs pats varēs izveidot kartiņu kādam cilvēkam pansionātā, tādejādi saprotot, ka ne vienmēr ir nepieciešama naudiņa un lielas dāvanas. Reizēm no sirds zīmēts un dāvināts apsveikums ir svarīgāks! Bērni visu nedēļu un vēl visu mēnesi stāstija, ka zīmēja dāvanu cilvēkam no pansionāta, lai viņš nejustos vientuļš.
    Zinot, ka  BeBes ģimenes ir atsaucīgas un sirsnīgas, lūdzām ziedot arī dažādas lietas, kas noderētu pansionāta iedzīvotājiem. Bijām pārsteigti par lielo atsaucību. Šogad bija vislielākā atsaucība. Tas lika domāt, ka šī gada izvirzītais labdarības mērķis ir bijis tiešām nozīmīgs un pareizi atrasts.
    Labdarības akcija nesa neatsveramu pievienoto vērtību - "mani atceras"!
    Šogad moto bija “Es dalos ar savu smaidu, visa pasaule smaida, pasmaidi arī tu!”
    Visu nedēļu bērni centās darīt labus darbiņus, būt sirsnīgi un veidoja dāvaniņas vecākiem un sūtīja viens otram vēstulītes Mīlestības pastā. Bet galvanais šīs nedēļas uzdevums bija kā jau minēju apsveikuma veidošana cilvēkiem pansionātā, lai iepriecinātu viņus ar savu darbiņu- kartiņu. Bērni ļoti labi izprata viņu uzdevumu un ļoti priecājās, ka varēs tādā veidā iepriecināt pensionārus un sniegt viņiem uzmanību, lai šie cilvēki nejustos tik vientuļi un vieni pansionātā. Bērni zīmēja, līmēja, krāsoja un rakstīja novēlējumus!
    Kopā varēsim iepriecināt 150 pansionāta pensionārus, jo tieši tik kartiņas bērni izveidoja, akcijas “Eņģeļu pasts” laikā. Kā arī kopā no visas Bebes sakām lielu paldies ģimenēm, kuras atbalstīja mūsu labdarības akciju ar atnesto dāvaniņu. Visas saziedotās dāvaniņas tiks nogādātas pensionāriem sadarbībā ar NSUS labdarības biedrību. Kopā mēs saziedojām 72 dāvaniņas. Tas nozīmē,ka tieši tik daudz pensionāru saņems dāvaniņas un varēs pasmaidīt. Sajust, ka par viņiem domāja un rūpējas mazie bērni no Bebelv bērnudārziņa. Šī nedēļa bērniem bija ļoti nozīmīga un svarīga. Visi kopā mēs parādījām bērniem, cik svarīgi ir palīdzēt! Un visi ieguvām lielu pozitīvisma devu, saprotot, ka tas sagādā arī pašam, labo darbiņu veicējam, gandarījumu un prieku.
    Gribu teikt ļoti lielu paldies gan mazajiem, gan lielajiem Bebelv apmeklētājiem kā arī BeBelv audzinātājām un NSUS labdarības biedrības vadītājai Līgai Uzulniecei par atbalstu un atsaucību!
Egija Posse-Apsīte

Bebelv vadītāja un metodiķe"

    Dāvaniņas un kartiņas ir saņemtas NSUS biedrības birojā un vēl rit pēdējie sagatavošanās darbi, lai sarūpētais var droši ceļot uz VSAC "Stella maris" un iepriecināt tā iemītniekus. Sarūpētais iepricinās vairāk, kā 100 cilvēkus.

Liels paldies par šo labo darbiņu Bebelv mazajiem un lielajiem!

Par to, kā mums būs gājis, noteikti pastāstīšu pēc centra apciemojuma.

Līga Uzulniece
NSUS biedrības vadītāja

Komentāri (0)

Par šo rakstu vēl nav komentāru

Atstājiet savu komentāru

Komentējiet, kā viesis. Reģistrējaties vai ienāciet savā kontā.
Attachments (0 / 3)
Share Your Location