ziedo

Par labdarības biedrību NSUS („No sirds uz sirdi”) pēdējos gados dzirdēts daudz, turklāt visā Latvijā, bet vai daudzi zina, ka tā nāk tieši no Ķekavas?
Līga Uzulniece ir ne vien biedrības vadītāja, bet arī praktiski vienīgā, uz kuras pleciem gulst viss biedrības darbs. Viņa pati sevi dēvē par universālo kareivi.

liga raksta foto

Biedrība gatava palīdzēt ikvienam
NSUS darbojas daudzos un dažādos virzienos – veselības veicināšana, izglītošana, labdarības pasākumu organizēšana un sociālās labklājības paaugstināšana. Biedrības darbs saistīts ar bērniem, jauniešiem, senioriem, vientuļiem, trūcīgiem un maznodrošinātiem cilvēkiem, kā arī personām ar īpašām vajadzībām. Kā saka vadītāja, NSUS nav tipiska labdarības biedrība – tās paspārnē tiek īstenoti daudzi un dažādi projekti, par kuriem īsumā pastāstīt nav iespējams. Par tiem biedrība diemžēl nesaņem nekādu finansējumu ne no valsts, ne pašvaldību institūcijām.
NSUS nepilnu četru gadu laikā ir realizēti vairāk nekā 190 mazāki un lielāki labdarības projekti, par kuriem stāsti atrodami biedrības mājaslapā www.nsus.lv.

Darbu stabilā uzņēmumā nomaina pret labdarību
Biedrības pamati likti 2000. gadā, bet aktīvi tā sākusi darboties pēc 14 gadiem. Oficiāli NSUS biedrība dibināta 2015. gada janvārī. „Ilgu laiku biedrības vadītājas pienākumus veicu paralēli pamatdarbam,” savu dzīvesstāstu uztic Līga Uzulniece. „2016. gada nogalē pieņēmu lēmumu aiziet no darba lielā un stabilā uzņēmumā, jo sapratu – tā nav mana vieta un jābeidz meklēt sevi jomās, kurās nejūtos labi. Nolēmu pieredzi projektu vadībā, grāmatvedībā, lietvedībā, juridiskajās lietās un dizainā ieguldīt labdarības biedrībā.

Esmu NSUS labdarības biedrības dibinātāja un vadītāja. Ikdienā sadarbojos ar vairāk nekā 40 iestādēm visā Latvijā – sociālās aprūpes centriem, pansionātiem, veco ļaužu mājām, bērnunamiem, speciālajām internātskolām, valsts un pašvaldību institūcijām, tostarp sociālajiem dienestiem, arī ar labdarības organizācijām ārpus mūsu valsts robežām, piemēram, Francijā, Lielbritānijā.  

Mērķtiecība, apņēmība, neatlaidība, ambīcijas, misija, intuīcija, prāts, sirds, komunikācija, smaids, ticība un nepadošanās – tie ir manas dzīves atslēgas vārdi.”

Par to, kāpēc Līga savu dzīvi izvēlējusies saistīt ar labdarību, viņa stāsta: „Vairāk nekā 20 gadus esmu nostrādājusi mazo un vidējo uzņēmumu administrēšanas, lietvedības, grāmatvedības, dizaina, juridiskās, mārketinga, projektu vadības un mājaslapu izstrādes jomās. Esmu strādājusi kāda cita labā, arī man pašai bijuši nelieli privātuzņēmumi, visu laiku esmu bijusi komercdarbības vidē, taču dzīvē kādreiz jāatrod savs īstais ceļš. Uzņēmumos vienmēr esmu nokļuvusi brīdī, kad jāsakārto kāda sistēma, un man patīk šis process – radīt. Kad esmu visu savedusi kārtībā, pēc vairākiem gadiem mainu darbu, jo savu izaugsmi tur vairs neredzu. Man ir gandarījums, ka uzņēmumā mana ieviestā sistēma darbojas arī pēc manas aiziešanas, cilvēki to saprot un neizjauc, tātad savu misiju esmu paveikusi.

Kādā brīdī sapratu, ka mana īstā niša ir labdarība. Šī ir joma, kuru manā ģimenē pārņēmušas paaudzes – omīte strādāja Gārsenes pansionātā, mamma 43 gadus nostrādāja „ātrās palīdzības” dienestā Aizkrauklē. Viņu darbs bijis saistīts ar palīdzēšanu cilvēkiem, un arī es jau no bērna kājas esmu tajā.”

Taujāta, cik liela komanda darbojas biedrībā, Līga vaļsirdīgi atbild: „Šāds jautājums man tiek uzdots gandrīz katru dienu, kad ir tikšanās ar jauniem sadarbības partneriem vai ziedotājiem. Mana atbilde – NSUS labdarības biedrību administratīvi vadu es viena pati. Komandas kā tādas nav un nekad nav bijis. Protams, ir daudz sadarbības partneru un atbalstītāju – tie mērāmi tūkstošos, turklāt gan mūsu valstī, gan ārzemēs, jo labdarības projekti ir gan Latvijas, gan pasaules mēroga, kā piemēram „Eņģeļa pasts” (www.engelapasts.lv).”

Nosaukums nosapņots
Lūgta pastāstīt, kā radies biedrības skanīgais nosaukums „No sirds uz sirdi”, Līga teic: „Varu atbildēt vienā vārdā – nosapņoju! Patiešām! Jau kādu brīdi biju domājusi, ka jādibina labdarības biedrība, bet nevarēju saņemties. Tad redzēju sapni un tajā arī nosaukumu „No sirds uz sirdi”. Dodoties reģistrēt biedrību, ieraudzīju, ka šāds nosaukums jau aizņemts un man nācās saīsināt uz NSUS. Līdz pat šodienai cilvēki tā arī jautā: „Vai biedrība „No sirds uz sirdi”?”. Tas tā ir iegājies, un bieži nesaskaņotās publikācijās tādā veidā ieviešas liela kļūda.

NSUS labdarības biedrība reģistrēta Ķekavas novadā, jo es tajā laikā dzīvoju Baložos un tas ir tikai likumsakarīgi, izvēloties juridisko adresi, ja nav vēl biroja. Kā es smejoties saku – NSUS divus gadi vadīju „uz dīvāna”, respektīvi no mājām, jo biroju nevarēju atļauties.

Lai arī biedrība reģistrēta Ķekavas novadā un tagad te ir arī birojs, mana pirmā sadarbība ar kādu no centriem Latvijā sākās 2000. gadā – tas bija bērnunams Jēkabpils pusē. Jau pēc biedrības dibināšanas darbība turpinājās Kokneses novadā un lēnām izpletās pa visu Latviju, patlaban –vairāk nekā 40 novados.”

Var bez maksas izmērīt asinsspiedienu
Ne vien ķekavieši, bet jebkurš NSUS biedrības telpās Nākotnes ielā 2 (2. stāvā) var bez maksas izmērīt asinsspiedienu – šāda iespēja radīta NSUS projekta „Tava veselības diena” ietvaros. Pēc Līgas Uzulnieces vārdiem, arī šo projektu neviens finansiāli neatbalsta. „Mēs dodam iespēju ikvienam nedaudz parūpēties par sevi,” paskaidro biedrības vadītājs. „Te cilvēkiem ir iespēja satikties un parunāties, jo, kā zinām, socializēšanās ir ļoti svarīga tieši senioru vidū, lai viņi nejustos vientuļi un atstumti.” Iepriekš gan vēlams sazināties pa tālruni 26667444.

Uz jautājumu, ko vēl biedrība tuvākajā laikā plāno piedāvāt ķekaviešiem, Līga Uzulniece atbild: „Novada iedzīvotājiem būtu daudz iespēju, ja palīgā nāktu dome – atbalstītu gan finansiāli, gan ar telpām, kas ir vissvarīgākais biedrības pastāvēšanas un darbošanās jautājums.” Līga Uzulniece piebilst, ka pērn ķekaviešiem secen gāja lielisks publiskais pasākums – Gaisa balonu festivāls, jo netika sniegts atbalsts pasākuma izvēlētajai vietai un arī citādi nebija intereses šo pasākumu rīkot Ķekavas novadā.

Gribas ticēt, ka kādu dienu tomēr Ķekavas domes vadība atnāks ciemos uz NSUS biedrības biroju un pajautās “kā mēs varam tev palīdzēt, lai savukārt tu varētu palīdzēt mūsu novada ļaudīm?”. Tas būtu brīnums!

Ja ir vēlēšanās uzzināt vairāk par NSUS labdarības biedrību, padarīto un plānoto, jāapmeklē mājaslapa www.nsus.lv.

daugmales pasakums

kekavas sac 01

kekavas sporta halle terapijas suni

kekavas sac mebeles 02

Bildes no NSUS biedrības un Līgas Uzulnieces privātā arhīva

Informācijas avots

Komentāri (0)

Par šo rakstu vēl nav komentāru

Atstājiet savu komentāru

Komentējiet, kā viesis. Reģistrējaties vai ienāciet savā kontā.
Attachments (0 / 3)
Share Your Location