ziedo

    Kopš 2017. gada 21. jūnija, kad biedrībā tapa raksts “Būt vai nebūt NSUS labdarības biedrībai” ir pāgājis gandrīz gads un biedrība ir noturējusies un turpinājusi darboties ar vēl lielāku sparu.

    Biedrības paspārnē esošo sadarbības centru skaits ir audzis un no 25 centriem sasniedzis ciparu “43”, kā arī izkristalizējušies stabili projekti un daži no tiem kļuvuši par pasaules mēroga labdarības projektiem un apvienojuši, labiem darbiem, cilvēkus no 25 pasaules valstīm. Līdz ar lielajiem projektiem, pēdējā gada laikā, uzmundrinājumu, atbalstu un prieku ir guvuši vairāk, 2000 cilvēki (seniori, jaunieši, bērni, ģimenes) visā Latvijā un Latvijā esošajos aprūpes centros, pansionātos, vecoļaužu mājās, kā arī speciālajās internātskolās un bērnu namos.

    NSUS biedrībā ikdienā ir aktīvi 22 labdarība projekti (bija 35) dažādās jomās – veselības veicināšana, izglītojošie projekti, informējošie projekti, sociālās labklājības celšanas projekti, sociālās platformas un dažādi labdarības pasākumi.

    Kopš pirmā labdarības projekta, 2014. gada oktobra mēneša, ir jau paskrējuši gandrīz 4 gadi un tie ir bijuši, kā pa kalniem un lejām, smaidu, prieka un skumju asaru, padošanos, cīniņu, apņēmības, pesimisma, radošuma, vilšanās un optimisma pilni.

    Lai vai kas, es neapstājos un nepadevos, jo visam padarītajam un sasniegtajam ir milzīga vērtība un nenovērtējama līdzcilvēku sapratne un atbalsts.

    Tajā pat laikā, skatoties realitātei acīs un atceroties pagājušā gada būšanu smaga lēmuma priekšā – “Būt vai Nebūt!”, man atkal ar nožēlu jāsaka, ka visas finanšu rezerves, optimisma un ticības rezerves biedrībā ir izsmeltas un uz šodienu NSUS biedrībai sava aktīvā darbošanās ir jāaptur un nenoteiktu laiku, uz laiku, līdz atkal kādreiz dzīvē krustosies ceļi ar sociāli atbildīgiem uzņēmējiem, kuri vēlēsies un varēs sniegt atbalstu tieši NSUS labdarības biedrības administrēšanai ikdienā.

    Pateicoties četriem lieliskiem uzņēmumiem, 2017. gada nodalē biedrība saņēma ziedojumus, ar kuriem bija iespējams gan atbalstīt dažādu projektu realizāciju, gan līdz šodienai segt visas administrēšanas vajadzības. Šodien par pēdējiem 30,00 EUR es ielēju biedrības automašīnā degvielu ...... skumji.....

    NSUS labdarības biedrība, līdz nākošajam nopietnam finansiālam atbalstam vairs nespēs sniegt palīdzību - vadīt un organizēt dažādus labdarības projektus, atsaukties uz ienākošajiem zvaniem no sociālajiem dienestiem, centriem, pašvaldībām, kā arī uz zvaniem no trūcīgajiem un maznodrošinātajiem. Tāda nu ir tā realitāte, ne pielikt, ne atņemt!

    Ka arī vēlos pateikt, ka kopš NSUS biedrības dibināšanas brīža, kas ir 2015. gada janvāris, biedrība ir ļoti aktīva Ķekavas novada NVO. Tad nu lūk – pa šo laiku, vairākos labdarības projektos atbalstīts Ķekavas novada sociālās aprūpes centrs, strādāts ar Sociālo dienestu, kā arī atbalstītas trūcīgās un maznodrošinātās personas, bet atbalstā no pašvaldības ir saņemta APAĻA NULLE. Ir rakstīti vairāki lūgumu, kā arī notikušas klātienes tikšanās ar domes vadību, bet viss kas ir vairākkārtīgi prasīts: “Kā tad NSUS biedrība var palīdzēt novada cilvēkiem?”, kaut gan biedrība to jau dara kopš dibināšanas brīža un tikai pēc 3 gadiem uzrunājusi novada domi atbalsta sniegšanai. Nav ne jausmas, kas NSUS biedrībai būtu vēl jāpierāda par savu darbošanos novada cilvēku labā. Patiesībā NSUS biedrība veiksmīgi, labprātīgi un apņēmīgi jau 3 gadus pilda sociālās jomas atbalsta funkcijas Ķekavas novadā un cik saprotu, drīkst turpināt arī tā turpmāk pašu spēkiem. Te man iezogas smaids :)

    Lai vai kā, NSUS biedrība nav nekāds īpašais gadījums, tādu aktīvu biedrību Latvijā ir pietiekami, kuras eksistē un cīnās par eksistenci un vienīgais dzinulis ir vēlēšanās darboties par labu citiem un no sirds. Tieši šādas biedrības ļoti labi zina, kā ir, kad finanses ir apaļa nulle, bet labie darbi jādara un līdzcilvēkiem jāpalīdz.

    Ko ar to visu vēlos pateikt vai lūgt: Ja nu mani tomēr sadzird sociāli atbildīgi uzņēmēji, kuri ir spējīgi sniegt atbalstu tieši biedrības ikdienas administrēšanai, es būtu pateicīga to cilvēku vārdā, kuriem savukārt tad varēšu palīdzēt es.
    Biedrībai ļoti nepieciešams "Zaļais zars", jeb drošs "pamats zem kājām", tikai tad varēs turpināt iesākto.

    Uzreiz varu pateikt, ka neviens nesēž rokas klēpī salicis un lūgumi ir sūtīti simtiem, lai meklētu finansējumu. Bet, diemžēl tikai retais uzskata par iespējamu palīdzēt.

    Tajā pat laikā vēlos pateikt lielu paldies visiem ziedotājiem par 1,00 EUR, 5,00 EUR, 50,00 EUR, ziedojumiem, bet būšu godīga, ka Jūs ir maz un tas patiešām nesedz biedrības ikdienas izmaksas, tāpēc uzrunāju uzņēmējus, kas iespējams izprot uzņēmuma administrēšanas jomu un saprot, ko tas prasa finanšu jomā. Biedrība ir tāds pats vien veidojums, kā komercuzņēmums, tikai biedrība nepelna, bet var pastāvēt, ja to atbalsta ziedotāji. Tieši tādas pašas izmakas ikdienā, kā jebkurā citā uzņēmumā.

    Pēdējā gada laikā NSUS biedrība vēlējās dod darba iespējas cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, bet diemžēl ierobežoto un nestabildo finanšu pēc, tas nebija iespējams, bet darāmā būtu daudz. Kā arī NSUS biedrībai tika vairākkārtīgi atteikts sociālā uzņemēja statuss, jo lūk biedrība nav nodarbinājusi darbiniekus. Kā tad, lai to izdara, ja nav ko maksāt algās un tas nu sanāk tāds apburtais loks, ko nav iespējams pārraut vai man būtu jāizvestē savi (nezināmie) līdzekļi, lai pierādītu, ka biedrība nodarbinājusi darbiniekus un tad saņemtu sociālā uzņēmēja statusu, jo biedrības pieredze ir pietiekami liela, lai kļūtu par sociālo uzņēmēju.

    NSUS biedrību vada tikai viens cilvēks, jo vairāk cilvēku resursi nav iespējami un vada uz apņēmības, entuziasma, radošuma degvielas.

Te nedaudz informācijai par to, kāda ir NSUS ikdiena projektu izskatā.
Mājas lapas un sociālās platformas
1. NSUS.lv
2. Engelapasts.lv
3. Socoalaszinas.lv
4. Ziedojumu bodīte nosirdsuzsirdi.lv
5. Saimes Nams (sociālā platforma aprūpes centriem)

Facebook lapas:
1. NSUS
2. Eņģeļa pasts
3. Piepildi skolas somu
4. Ziemassvētku vecīša darbnīca
5. Esmu ceļā uz savu mērķi
6. Dalies, saņem, palīdzi
7. Atbalsta spārns
8. Ziedojumu bodīte
9. Multifunkcionālās medicīniskās mēbeles
10. Socialaszinas.lv

Gadi ciparos:
1. 2015. gads
2. 2016. gads
3. 2017. gads
4. 2018. gads

Tāda lūk ir NSUS labdarības biedrības ikdiena. Variet izdarīt secinājumus.

NSUS biedrības administratīvie izdevumi ikdienā: degviela, birojs, noliktava, auto remonti, internets, mājas lapu hostings un tehniskie darbi, projektu vadība, iekārtu līzingi (dators, telefons), telekomunikācijas pakalpojumi, citi neparedzēti izdevumi.

Ja izlasot šo stāstu tomēr esi gatavs nekavējoties palīdzēt tieši finansiāli, biedrības ikdienas pastāvēšanai un turpmākai darbībai, ziedojumu vari ieripināt šajā ziedojumu kontā:

Biedrība NSUS
40008232913
LV47PARX0016440550002
Pamatojums: Ziedojums administrācijai

Jauku Pūpolsvētdienu!

Līga Uzulniece
NSUS biedrības vadītāja
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
26667444
NSUS biedrībai ir SLO statuss

Saistošais raksts: Uz sava īstā ceļa

Komentāri (0)

Par šo rakstu vēl nav komentāru

Atstājiet savu komentāru

Komentējiet, kā viesis. Reģistrējaties vai ienāciet savā kontā.
Attachments (0 / 3)
Share Your Location