ziedo

    NSUS biedrībā 2017. gada augusta mēnesī iezvanījās Mētra Ošāne ar lūgumu palīdzēt Diplomdarba tapšanā un tieši - ieteikt kādu no aprūpes centriem, netālu no Rīgas, kurā Mētra varētu veikt vienu no diplomdarba etapiem - "Mutes veselības veicināšana" praktisko darbu.

    Ieteicu Mētrai vairājus variantus. Kā jau tas gadās, vairums no tiem dažādu iemeslu nebija izmantojami, bet viens centrs deva savu "Jā" vārdu un Mētra varēja sākt realizēt savu Diplomdarba projektu. Kā viss notika tālāk, lasiet Mētras atsūtītajā vēstulē.

Esmu patiesi priecīga, ka NSUS biedrība varēja palīdzēt Mētrai tik ļoti svarīgajā studiju etapā, kā Diplomdarbs.

Līga Uzulniece
NSUS biedrības vadītāja

Citēju Mētras vēstuli 26.01.2018.:

"Labvakar, ļoti cien. Līga Uzulniece!
    Ja vēl atceraties, jau vasarā un vēlāk septembrī vērsos pie Jums ar lūgumu palīdzēt atrast aprūpes centru, kurā sava diplomdarba ietvaros varētu veikt mutes veselības veicinošu projektu. Jūs man iedevāt Ķekavas sociālā aprūpes centra kontaktus, un par šo Jūsu ziņu vēl ilgi būšu Jums pateicīga!

Īsumā par to, kā man gāja:
    Kā jau zināt, diplomdarbs ietver literatūras apskatu un praktisko daļu (šajā gadījumā- projektu). Ja līdz tam biju ārkārtīgi satraukusies tieši par šīs praktiskās daļas realizāciju- par to, kāda būs aprūpētāju un iemītnieku attieksme par manu ciemošanos, jautājumiem, apskatēm un lekcijām, par to, kā viss izdosies, tad finālā- tas bija pats mazākais, par ko man bija jāsatraucas- attieksme bija vienkārši brīnišķīga! Katru reizi pēc aprūpes centra apmeklējuma (kopumā sanāca kādas 5 reizes) es devos mājās piepildīta ar neizstāstāmu pozitīvu enerģiju un milzīgu apņēmību.

    Mans projekts sastāvēja no iemītnieku mutes dobuma apskates- tika apskatīti zobi un aprēķināti pētījumam nepieciešamie indeksi. Tiesa gan, arī Latvijā dzīvojošo aprūpes centru zobu stāvoklis neatšķiras no citviet pasaulē esošā- tas ir diezgan slikts, jo diemžēl iemītniekiem nav izstrādājušies zobu kopšanas paradumi, kā arī no aprūpētāju puses ir visai zema motivācija iemītnieku zobu un protēžu kopšanā.  Iemītniekiem tika uzdoti dažādi jautājumi par kopšanas paradumiem un pēc tam sniegtas individuālas rekomendācijas zobu kopšanā. Aptaujāti tika arī aprūpētāji- par viņu attieksmi, veicamajiem pienākumiem attiecībā uz iemītnieku zobu un protēžu kopšanu, zināšanām par zobu veselību. Pēc visu šo iepriekšminēto datu apkopošanas, tika izveidota un novadīta  informatīva lekcija aprūpes centra iemītniekiem un aprūpētājiem par zobu veselību, ietekmējošiem faktoriem un zobu kopšanu.  Kā pēc tam tika novērots- projekts nesis arī pozitīvu rezultātu- pēc lekcijām iemītnieki devās uz koplietošanas telpām kopt zobus un protēzes. Cerams, ka šī iemītnieku motivācija nekur nezudīs! :)
    Lai arī aprūpētājiem paliktu kāds paliekošs materiāls par zobu kopšanu iemītniekiem (jo viņu līdzdalība šajā procesā ir ārkārtīgi svarīga), mēs kopā ar draugu izveidojām nelielu informatīvu filmiņu (video autors Pauls Zvirbulis) turpat Ķekavas sociālās aprūpes centrā, kas arī tika nodota personālam.

    Pagājušonedēļ Rīgas Stradiņa universitātē aizstāvēju savu kvalifikācijas darbu. Pasniedzēji bija ļoti priecīgi par paveikto darbu gan teorētiskā, gan praktiskā ziņā, novērtējot šo visu ar vērtējumu "10".  Vispirms- dziļi paklanos Jūsu priekšā par atsaucību, palīdzību un kontaktiem. Bez Jūsu līdzdalības vērtīgā informācija diez vai būtu sasniegusi dzirdīgās ausis aprūpes centrā un diez vai man, veicot jebkuru citu pētniecisko darbu, būtu bijis tāds gandarījums par paveikto un,protams, rezultāts. Principā- tieši Jums pieder daļa mana iegūtā vērtējuma! :) Šis viss, gribētos teikt- piedzīvojums, man lika saprast to, ka tālāk vēlos strādāt ar veciem cilvēkiem- profesionālā vai arī labdarības aspektā un vēlreiz pārliecināties, ka mans lielākais prieka avots ir palīdzības sniegšana. Tāpēc P A L D I E S , ka palīdzējāt man to apzināties!

    Pēc visa paveiktā un jaunā mācību semestra mazliet ievilkšu elpu, taču esmu sev devusi solījumu, ka iesaistīšos Jūsu izsludinātajos jau ikgadējos un varbūt topošajos projektos, lai kultivētu pasaulē labo. Tāpēc, ja vien kaut kā, izņemot līdzdalību kā jebkurš Latvijas iedzīvotājs, varu Jums palīdzēt, būšu tikai priecīga to darīt!
    Lai arī Jums 2018. gads nes panākumus profesionālā ziņā un nerimstošu prieku par paveikto un visu to, kas vēl priekšā!

PALDIES!"

 

Komentāri (0)

Par šo rakstu vēl nav komentāru

Atstājiet savu komentāru

Komentējiet, kā viesis. Reģistrējaties vai ienāciet savā kontā.
Attachments (0 / 3)
Share Your Location