ziedo

    NSUS biedrība ziņu raidījumā "Panorāma" (26.12.2017.)
    Ziemassvētkos tautieši Lielbritānijā mēdz sarūpēt dāvanas arī bērniem un veciem cilvēkiem Latvijā. Kādreiz to darīja tikai dažas organizācijas, bet tagad to dara daudzas. Viena no populārākajām akcijām ir tā sauktā “kurpju kaste”, kurā dāvanas tiek saliktas kurpju kastes lieluma kartona kārbās.

    “Shoebox” akcijai sarūpētās dāvanas nepieciešams nogādāt kādā no piecām vietām Anglijā, kur tās pēc tam tālāk par brīvu uz Latviju ved tālbraucēji šoferi, tādejādi dodot arī savu ieguldījumu labdarības akcijā.

     Dziedātāja un bāra menedžere Agnese Vrubļevska ir viena no tiem cilvēkiem, kuri vēlas ieguldīt savu artavu labdarībā, pērkot dāvanas, kā arī aktīvi popularizējot pašu akciju.
    “Es zinu, kā tas ir bērnībā, kad nav naudas. Manai ģimenei bija grūti momenti. Tagad esmu izaugusi liela un esmu patstāvīga un māku par sevi parūpēties. Pelnu pietiekamu naudu – tā, lai man ir pašai savai attīstībai, bet man arī paliek naudiņa pāri, ko es varu veltīt citiem bērniem, citām ģimenēm,” teica Vrubļevska.

    Viņa ar draugu palīdzību ir sarūpējusi dažādas lietas, ko pati savulaik būtu vēlējusies saņemt – gan zeķītes un cepurītes, gan saldumus, mīkstās mantiņas, auskarus, krelles un matu sprādzes meitenēm. Ir iespējams dāvanas sūtīt arī kādam konkrētam cilvēkam vai organizācijai.

    “Es kā bērns atceros, ka tad, kad mums, piemēram, skola vai kāda labdarības organizācija atveda kaut vai saldumus, vai klades, vai krāsainos zīmuļus, bija tāds liels prieks, tas bija kaut kas super,” piebilda Vrubļevska.

    Ik pa brīdim klīst runas par to, ka labdarībai domātie sūtījumi ne vienmēr sasniedz adresātu. “Shoebox” akcijā dāvināt drīkst tikai jaunas lietas. Tādēļ organizatori ir izveidojuši sistēmu, lai nekas no sagādātā nepazustu.

    “Nav bijušas nekādas problēmas ar dāvanu saņemšanu, nosūtīšanu vai nogādāšanu saņēmējam. Taču, lai no tā izvairītos, mēs esam izveidojuši šo lietvedības sistēmu, kur dāvanām seko līdzi pavaddokumenti,” stāstīja akcijas organizators, portāla “Anglo Baltic News” īpašnieks Lauris Lauskis.

    Latvijā labdarības biedrības “NSUS” birojā Ziemassvētku vecīša darbnīcā dāvanas tiek sašķirotas un sapakotas ar mīlestību. “Mums nepieciešams sarūpēt 1284 dāvaniņas,” piebilda “NSUS” biedrības vadītāja Līga Uzulniece.

    Šogad dāvaniņu sarūpētāji tiek aicināti pievērst uzmanību praktiskām dāvanām. Ir arī saraksts ar lietām, ko nevajadzētu likt iekšā.

    “Tās būtu ēdamlietas, jo pārtika var sabojāties, kamēr tiek nogādāta līdz Latvijai, arī ar karu un vardarbību saistītas spēles, un dažādas mantas, nažus, ieročus, protams, plīstošus priekšmetus, jo tas atkal ir saistīts ar transportēšanu, jo, ja šie priekšmeti nav pietiekoši iepakoti, tad var saplīst un radīt traumas saņēmējam, tāpat arī šķidrums, kas ir aerosoli, šampūni un tamlīdzīgas lietas,” sacīja Lauskis.

    Drīz ceļā uz Latviju dosies sūtījumi ar dāvanām gan no Lielbritānijas, gan no citām valstīm, un, visticamāk, ka līdz 31.decembrim tiks savāktas visas nepieciešamās 1284 dāvaniņas, lai sagādātu prieku tiem, kuriem to vajag visvairāk.

VIDEO SIŽETS

Informācijas avots lsm.lv un autore LTV Žurnāliste Ilze Kalve
Informācijas avots ABN

Komentāri (0)

Par šo rakstu vēl nav komentāru

Atstājiet savu komentāru

Komentējiet, kā viesis. Reģistrējaties vai ienāciet savā kontā.
Attachments (0 / 3)
Share Your Location