ziedo

    Brīvprātīgais ir persona, kas pēc pašas vēlēšanās atvēl laiku un enerģiju darbiem, kas nes labumu citiem un visai sabiedrībai kopumā, darot to brīvprātīgi un bez atlīdzības.

    Brīvprātīgais darbs ir uz labas gribas pamata veikts fiziskās personas fizisks vai intelektuāls bezatlīdzības darbs sabiedrības labā.  Brīvprātīgais darbs pozitīvi ietekmē gan pašu brīvprātīgo, gan sabiedrību, kam tas kalpo.

    Brīvprātīgais var būt jebkurš cilvēks, kas vēlas izmantot savas spējas un pieredzi, attīstīt intereses, gūt jaunu pieredzi un prasmes, ietekmēt sabiedrībā notiekošo, aktīvi darboties un lietderīgi pavadīt savu brīvo laiku. Viņš pats izvēlas savām interesēm un vajadzībām atbilstošu nodarbošanos un laika apjomu, kuru var veltīt šim darbam - tās var būt gan vairākas dienas, gan dažas stundas mēnesī.

    Brīvprātīgais darbs ir iespēja, kuru ir iespējams izmantot ikvienam – gan jaunam, gan vecam. Tas neprasa daudz, tikai smaidu, laipnu vārdu, kādu mazu vai lielāku darbiņu, izpalīdzīgu roku vai vienkārši tavu klātesamību. Brīvprātīgā darba mērķis ir palīdzēt cilvēkiem – gan citiem, gan tev pašam. Darīt citam labu, palīdzēt citam, man tas ir kā palīdzēt sev – iemācīties, izprast, sadraudzēties, izjust vairāk, redzēt vairāk, domāt savādāk, būt sev un iepazīt sevi vairāk.

    Arī labdarība biedrību dibinātāj/vadītāji ir savā ziņā brīvprātīgie, kas palīdz labas gribas vadīti un kuriem nav pienākums to darīt, bet gan sirds aicinājums.
    Brīvprātīgajam nav pienākums palīdzēt, to viņš dara labas gribas vadīts un tad, kad viņam ir vēlēšanās, iespējas un laiks.

Līga Uzulniece
NSUS biedrības vadītāja

 

Komentāri (0)

Par šo rakstu vēl nav komentāru

Atstājiet savu komentāru

Komentējiet, kā viesis. Reģistrējaties vai ienāciet savā kontā.
Attachments (0 / 3)
Share Your Location