ziedo

    Katru gadu viens un tas pats un šis gads nav izņēmums! Diemžēl…..

    Jau trešo gadu, pēc dažiem NSUS biedrības publiskajiem labdarības pasākumiem saņemu jautājumus, pārmetumus un prasības: Kāpēc tieši viņam?, Man vajag!, Kas to organizē?, Kas nosaka, kam tieši?, Man nepatīk!, Viņam nepienākas!, Man pienākas!, utt.

Tad nu man katru gadu notiek skaidrojošais darbs par vienu un to pašu tēmu un proti:
1. NSUS biedrība ir mana personīgā biedrība/organizācija
2. NSUS biedrība nav nedz valsts, nedz pašvaldības, nedz komercuzņēmums
3. NSUS biedrībai nav pienākums rūpēties par kādu konkrēti, jeb par visiem
4. NSUS biedrībā tikai es veidoju projektus, vadu tos no A līdz Zet un pieņemu visus lēmumus.
5. Tikai es (vienpersoniski) izlemju ar kuriem potenciālajiem sadarbības partneriem (juridiskām personām, fiziskām personām) sadarbošos perspektīvā.
6. Ja man rodas aizdomas par sadarbības partnera darbu biedrības labā, sadarbību pārtraucu un tādi gadījumi jau ir bijuši.
7. NSUS biedrība sadarbojoties ar partneriem, uzticas viņu kompetencei (sociālie dienesti, padomes, pašvaldības, privātpersonas, utt.), līdz brīdim, kad šī uzticība pamatotu iemeslu pēc pazūd.
8. NSUS biedrība, manā personā, vienpersoniski izvēlas pansijas, aprūpes centrus, bērnu namus un privātpersonas ar kuriem sadarboties, kā arī šie centri sevi piesaka paši un tiek izvērtēta sadarbība perspektīvā.

sadarbiba 01 web

    Un te nu ir tas, ko iesaku tiem, kuri vēlas piedalīties NSUS biedrības projektos, jeb citu biedrību vai fondu projektos: Rūpīgi izvēlies ar ko sadarboties, izvērtēt konkrētās biedrības iepriekšējo darbību, ikdienas aktivitātes, caurskatāmību, utt.
    Ja jūti, ka Tev kaut kas nevieš uzticību, tad labāk nesadarbojies un ej droši šiem projektiem garām. Tev nav obligāti jādara labie darbi, vari to nedarīt vispār. Ja esi izlēmis piedalīties, tad dari to un pēc projekta beigām nesāc apšaubīt projekta vērtību, atbilstību un neuzdod šos jautājumus, kurus rakstīju raksta sākumā.
    Kas attiecas uz maniem labdarības projektiem (NSUS), tad es noteicu, nosaku un noteikšu kam nākšu palīgā, kuru iepriecināšu un kuram atteikšu palīdzību, diemžēl.
    Jums ir iespēja piedalīties vai nepiedalīties NSUS labdarības projektos, izvērtējot savu ieguldījumu, mērķi.
    Patiešām ir lieki pēc projekta sākt uzdot jautājumus, tas jādara pirms pieteikties projektā vai projekta gaitā.
    SVARĪGĀKAIS IETEIKUMS tiem, kurus kaut kas neapmierina, kuri kaut kam netic, kuriem ir dažādas aizdomas – LŪDZU NODIBINIET SAVU LABDARĪBAS BIEDRĪBU un tad šie jautājumi pazudīs uz neatgriešanos, tikai tad Jūs saskarsieties ar to, ko tagad šeit rakstu es – Jūs skaidrosiet tieši to pašu, jo Jūs zināsiet, ka darāt visu no sirds, bet kāds to tomēr pacentīsies apšaubīt!
    Nekad neskatieties cita makā, neizsakiet nosodījumu vai vērtējumu par citiem, ja neko par otru patiesībā neziniet, neesiet skaudīgi, nopelniet visu paši un pārstājiet domāt, ja Jums kaut kas pienākas par to, ka Jūs esiet, ejiet palīgā otram un neprasiet par to neko, nerunājiet aiz muguras, bet jautājiet tieši tam, kas Jums var atbildēt.

    Esmu šogad pieņēmusi lēmumu, ka vairāk šādus skaidrojumus nerakstīšu, jo to daru jau trešo reizi vismaz, neskaitot visus citus skaidrojošos rakstus. Man neviens nav jāaudzina vai nevienam nav jāatskaitās. Tas ir lieks mana laika patēriņš un cilvēki, kuri lietas būtību saprot, tiem viss ir skaidrs, jeb jau tapa skaidrs ar šo rakstu. Tiem, kam joprojām nav skaidrs un ir jautājumi – diemžēl palīdzēt nevarēšu, tikai lūgšu vienu – Lūdzu nepiedalieties manas biedrības labdarības projektos un pasākumos!

    Es, tāpat, kā visus citus gadus, turpināšu domāt, kā iepriecināt cilvēkus, kā padarīt viņu ikdienu krāsaināku, uzmundrinošāku, veselīgāku un tam būs radīti arvien jauni labdarības projekti un ticu, ka būs atbalstītāji, kuriem būs tādi paši mērķi!

Līga Uzulniece
NSUS biedrības vadītāja

Komentāri (1)

Tiesam ir bedigi ka ir tadi cilveki. Skaigji vienmer ir bijusi un buus! Jus darat brinishkigu darbu! Lai dievinjs jums paliidz. Jusu darbs nepaliks nenoverteets. Paldies jums par to.

  Attachments
 
Par šo rakstu vēl nav komentāru

Atstājiet savu komentāru

Komentējiet, kā viesis. Reģistrējaties vai ienāciet savā kontā.
Attachments (0 / 3)
Share Your Location