ziedo

    2011. gadā «FAQ&Support» un kopš 2016. gada aprīļa mēneša Laima Brencs / Advise & Translation Services dibinātāja un vadītāja Laima Brencs tika nominēta «ABN AWARDS 2011», kā «Uzņēmīgākā latviete Lielbritānijā», kas mudināja Laimas iepriekš veiktās brīvprātīgās aktivitātes pārvērst labi organizētā uzņēmējdarbībā.

    Laima Brencs, tautiešu vidū Lielbritānijā ir jau teju leģendāra darbone, kura sen ir pelnījusi ne tikai «Uzņēmīgākā latvieša balvu» Anglijā, bet arī latviešu lepnuma balvu ārvalstīs. Par savu neizsīkstošo aktivitāti palīdzot latviešiem svešatnē, par savu lepnumu un patriotisku pašdrosmi, atklātību un labajiem praktiskajiem darbiem, kurus pieticības dēļ, nemēdz uzskaitīt. Ar jauniem spēkiem un pašaizliedzību, Laima Brencs ir atklājusi sava tiesību konsultāciju biroja jauno nosaukumu un uzņēmējdarbības, kas ir palīdzība latviešiem AK virzību.
    Laima Brencs kopā ar vīru Rolandu Brencs, kopš 2011. gada, ir interneta portāla Apvienotajā Karalistē dzīvojošajiem latviešiem «Anglo Baltic News» ikgadējā labdarības akcijas «Shoebox» – Piepildi kurpju kasti maznodrošinātajiem bērniem Latvijā» viena no koordinātorēm.
    Jau par tradīciju kļuvušajā labdarības akcijā, kura parasti aizsākas rudenī un noslēdzas Ziemassvētkos, latviešiem Lielbritānijā ir iespējams sarūpēt dāvaniņas maznodrošinātajiem bērniem un ģimenēm dažādās Latvijas lauku pašvaldībās. Sagatavotās dāvanu kastītes ir iespējams nodot saviem tuvākajiem koordinātoriem visā Anglijā. Akcijas galvenais organizatoriskais punkts 2015. gadā atradās Laimas Brencs biroja pārziņā, kas koordinēja adresātu piemeklēšanu un dāvaniņu nogādi Latvijā.

Laima Brencs
    Labdarības akcija ««Shoebox» – Piepildi kurpju kasti maznodrošinātajiem bērniem» Laimas Brencs vadībā šogad pirmo reizi sadarbojas arī ar bezpeļņas organizāciju NSUS – «No sirds uz sirdi» Latvijā. Lielbritānijas latviešu sarūpētās dāvaniņas no koordinācijas centriem Lielbritānijā,  devās uz svētku pasākumiem, kurus rīkoja NSUS biedrība, tās  paspārnē esošajiem bērnu namiem, veco ļaužu pansijām un sociāli maznodrošinātām personām.
    ABN rīkotajā akcijā «Shoebox» – Piepildi kurpju kasti maznodrošinātajiem bērniem Latvijā» 2013. gadā izdevās iepriecināt 1489, 2014. gadā  – 352 bērnus Latvijā, 2015. gadā -  kopumā esam savākuši 379 dāvaniņas, 206 lielo mīksto rotaļlietu (kuras lielākas par pašu dāvanu kastīti un tika dāvinātas atsevišķi) un 350 kg drēbju un citu sadzīves piederumu!
    Laima: «Kad 1999. gadā ierados Anglijā, ne vārda, drīzāk, nespēju un baidījos runāt angliski. Gluži tāpat kā lielajam vairumam ieceļojušo, arī mans sākums bija fabrikā. Tāpat kā «Romu vienā dienā neuzcēla», arī es nepiedzimu ar Laimas krekliņu mugurā. Ne vienmēr esmu bijusi tik stipra kā šodien. Latvieši vienmēr bijuši cīnītāji un gudra tauta. Es esmu latviete un arī man pienāca diena, kad sapratu: «Gana žēloties un meklēt vainu citur. Krīze ir visā pasaulē un visi mēs esam spiesti to izjust, patīk tas mums vai nepatīk, bet ir jādzīvo un jāmāk paņemt no dzīves iespējas, ko tā sniedz»

Paldies Laimai par NSUS biedrības labdarības projektu atbalstu!

Laima Brencs aigāja taisaulē 29.05.2017.

Līga Uzulniece

Komentāri (0)

Par šo rakstu vēl nav komentāru

Atstājiet savu komentāru

Komentējiet, kā viesis. Reģistrējaties vai ienāciet savā kontā.
Attachments (0 / 3)
Share Your Location